Intermarché
Intermarché

W Centrum Handlowym Jantar w Słupsku trwają prace adaptacyjne prowadzone przez franczyzobiorcę sieci Intermarché. Market spożywczy w słupskim centrum będzie mierzył 2,5 tys. mkw. powierzchni. Nowy najemca jak już informowaliśmy znajdzie się w miejscu po hipermarkecie Real, obok sklepu sieci Media Markt.

Intermarché rozwija swoją sieć sklepów w całej Polsce. W ramach rozwoju Grupy Muszkieterów na wschodzie kraju został otwarty supermarket Intermarché w Białej Podlaskiej. Jest to 4 supermarket spożywczy sieci w województwie lubelskim i 182. w Polsce.

Intermarché w Białej Podlaskiej działa według nowego konceptu, w którym zastosowano nowy układ i ekspozycję produktów. Powierzchnia sprzedaży supermarketu liczy prawie 1300 mkw. Sklepy Intermarché oferują nie tylko najbardziej popularne produkty spożywcze, ale także świeże ryby, mięso pochodzące z własnego rozbioru oraz pieczywo z własnego wypieku. Sieć prowadzi też w marketach własne wędzarnie.

Firma IITM Polska sp. z o.o. odpowiedzialna za rozwój takich sieci w naszym kraju jak Intermarché i Bricomarché, planuje aktywną ekspansję supermarketów spożywczych w centrach handlowych.

– Planujemy w tym roku otworzyć około 20 supermarketów Intermarché. Chcemy umacniać naszą pozycję w zachodniej i południowej Polsce oraz zwiększać naszą obecność w województwach Polski wschodniej i centralnej. Supermarkety spożywcze Intermarché będziemy otwierać przede wszystkim w małych i średniej wielkości miejscowościach. Jeśli chodzi o miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców będziemy otwierać supermarkety Intermarché w galeriach handlowych – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Philippe Jammes, dyrektor generalny IITM Polska sp. z o.o.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 210 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających 182 sklepami Intermarché oraz 90 Bricomarché. W Polsce Grupa zatrudnia ponad 11 tys. osób. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: w Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 39 miliardów euro. Sieć to ponad 3500 sklepów, 2900 niezależnych przedsiębiorców 130 tys. pracowników.