Salon Attrattivo
Salon Attrattivo

AXF SA, właściciel marki Attrattivo jest grecką firmą działającą w sektorze mody dla kobiet. Od momentu powstania w 1989 roku, specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji odzieży, akcesoriów, butów i biżuterii, pod markami Attrattivo i A.L.E.

Firma posiada 17 salonów własnych, 69 salonów franczyzowych oraz ponad 500 punktów sprzedaży w sklepach multibrandowych na całym świecie. W krajach europejskich jest bardzo wysoko pozycjonowana a salony znajdują się tylko w topowych lokalizacjach.

– Dzięki bardzo rozbudowanej  sieci własnych oraz partnerskich  sklepów w Grecji, na Cyprze, w Czechach, Serbii i Arabii Saudyjskiej, grupa kontynuuje swój dynamiczny rozwój. Ciągłe inwestowanie  w zaspokajanie potrzeb klientów, twórczość i kreatywność całego zespołu oraz  dynamiczna promocja pozwalają marce Attrattivo osiągać coraz to wyższe cele, których ukoronowaniem będzie zdobycie czołowego miejsca w międzynarodowym świecie mody. W Polsce marka rozwijana jest tylko na zasadach franczyzy. Współpraca odbywa się na zasadach depozytowych ze stałą prowizją od sprzedaży – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet Dorota Brzozowiec, właścicielka Make Buiness, firmy która wprowadza markę na polski rynek.

Optymalna wielkość lokalu dla tej marki to 100- 150 mkw. Sieć będzie rozwijana w największych miastach w Polsce. Pierwszy salon w Polsce zostanie otwarty 24 sierpnia w Warszawie w Galerii Rembielińskiej na powierzchni 220 mkw.

– Do końca roku planujemy otworzyć jeszcze jeden salon marki Attrattivo, trwają rozmowy dotyczące powierzchni w jednym z małopolskich CH. Z Attrattivo wchodzimy w droższe powierzchnie ze względu na pozycjonowanie marki i tutaj liczymy się z odpowiednimi kosztami wybranych lokalizacji – dodaje Brzozowiec.

Make Business współpracuje obecnie z 11 systemami franczyzowymi, które aktywnie rozwijają się w Polsce w różnych branżach m.in. Yups! Atlantic, Fornetti, Diva oraz wprowadza 3 nowe marki na polski rynek we współpracy z firmą Fashion Island- SAM 0-13, Attrattivo oraz Doca.