McDonald's

Zysk sieci gastronomicznej McDonald’s w II kwartale 2013 roku wyniósł 1,38 dolara na akcję. Analitycy oczekiwali, że będzie to wynik 1,40 dolarów.

Przychody spółki wyniosły w II kwartale 7,08 mld dolarów. Także w tym przypadku analitycy spodziewali się wyniku 7,09 mld dolarów.

Wyniki McDonald’s za ten kwartał odzwierciedlają nasze wysiłki zmierzające do wzmocnienia naszych biznesowych działań na rzecz rozwoju długoterminowego – powiedział Don Thompson, President and Chief Executive Officer sieci. – Pozostajemy strategicznie skupieni na globalnych priorytetach wzrostu sprzedaży, które pomagają nam też lepiej obsługiwać naszych klientów.

Obecnie działa w Polsce 307 restauracji McDonald’s (w tym 86 z formatem kawiarnianym McCafé), które zatrudniają ponad 16 tys. osób. Około jedna trzecia lokali firmy znajduje się w centrach handlowych na terenie całego kraju.

177 restauracji prowadzonych jest przez 58 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

W tym roku firma McDonald’s realizuje w Polsce swoją strategię rozwoju poprzez system franczyzowy. W kilku miastach odbyły się już spotkania dla przyszłych franczyzobiorców.