Zara Home
Zara Home

W centrali Grupy Inditex w Arteixo – A Coruña w Hiszpanii odbyło się walne zgromadzenie zarządu spółki. Tematem spotkania było głównie podsumowanie działalności firmy na całym świecie w ubiegłym roku, a także plany Inditex na przyszłość.

Pablo Isla, przewodniczący rady nadzorczej Inditex stwierdził , że największym osiągnieciem w 2012 roku było dla Grupy przekroczenie łącznej liczby ponad 6 tysięcy sklepów wszystkich marek firmy. Dzięki dynamicznej ekspansji w 2012 Inditex zaistniał na 86 rynkach. Pablo Isla podczas spotkania podkreślał również, że firma w dalszym ciągu będzie stawiała na rozwój sprzedaży online. W ubiegłym roku zakupy w e-sklepach należących do Inditex mogli robić klienci w 23 krajach.

Pablo Isla zapewnił, że wszystkie sklepy Grupy będą ekowydajne przed 2020 rokiem. Będzie się to wiązać z redukowaniem zużycia wody do 50 proc. i ograniczeniem zużycia elektryczności o 30 proc.

Przewodniczący rady nadzorczej oraz Amancio Ortega, CEO podczas spotkania podkreślili rolę Inditex w pobudzaniu wzrostu gospodarczego na całym świecie, poprzez tworzenie nowych miejsc pracy. Tylko w 2012 roku firma zatrudniła 10 800 nowych pracowników.

Pablo Isla twierdził też, że firma w ubiegłym roku przykładała znacznie większą wagę do trwałości produktów i zadowolenia klientów. W 2012 firma przeprowadziła niemal 1,5 miliona testów poszczególnych części garderoby, by być pewną, że odzież spełnia standardy bezpieczeństwa na całym świecie. Firma zdecydowała się też na wykorzystywanie procesów przemysłowych bardziej sprzyjających równowadze ekologicznej.

W skład Grupy Inditex wchodzą takie marki jak: Zara, Zara Kids, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home oraz Uterqüe. Obecnie na świecie działa ponad 6050 salonów Inditex.