Salon Doca
Salon Doca

Doca, sieć oferująca kolekcję dodatków i odzieży dla kobiet podjęła decyzję o rozwoju sieci franczyzowej w Polsce dostrzegając potencjał polskiego rynku. Obecnie marka posiada sieć sprzedaży w kilku krajach na świecie.

– W Polsce rozwijamy sieć tylko franczyzową. Współpracujemy na zasadach depozytu z wysoką jak na tą branżę stałą prowizją od sprzedaży. Wartość inwestycji uzależniona jest od stanu technicznego lokalu, umeblowanie z obrandowaniem to koszt ok. 700 zł/mkw. Posiadamy w swojej ofercie produkty mieszczące się na średniej półce cenowej np. torby od 80 do 200 zł więc ten koncept pasuje do sąsiedztwa i tańszych i droższych firm. Plusem tego konceptu jest to, że oferta jest niezwykle komplementarna. Na rynku brakuje nam sklepów, w których można kupić buty i idealnie pasującą do nich torebkę. W Doca można, więc mamy pewność, że ta marka bardzo szybko przyjmie się i wypromuje w Polsce. – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Dorota Brzozowiec, która wprowadza markę na polski rynek.

Doca oferuje pełną kolekcję dodatków do odzieży- od toreb, butów, pasków po biżuterię. Na każdy sezon wprowadza  3 tys. różnych wzorów. Obecnie marka rozwija  dynamicznie sieć sklepów własnych i franczyzowych na całym świecie. Optymalna powierzchnia dla sklepu sieci to  80- 150 mkw.

– Pierwsze otwarcie planujemy na wrzesień, właśnie finalizujemy umowę z jednym z centrów handlowych. Do końca roku chcemy otworzyć jeszcze 2 salony. Obranymi za cel lokalizacjami są Kraków i Warszawa. Jednak nie nastawiamy się tylko na największe miasta, w strategii rozwoju uwzględniliśmy miasta od 60 tys. mieszkańców. Obserwujemy spore zainteresowanie ze strony galerii handlowych, jest to na pewno skutek działania wielu czynników : małej ilości firm konkurencyjnych, wizualizacji salonów, półki cenowej oraz ogólnej atrakcyjności konceptu. Każda lokalizacja jest przez nas szczegółowo analizowana – dodaje Dorota Brzozowiec.

Marka Doca została założona w 1989 roku w Grecji.