Wizualizacja-Kielce
Wizualizacja-Kielce

Jak już informowaliśmy koncepcja budowy zintegrowanego z galerią handlową centrum komunikacyjnego w Kielcach została negatywnie oceniona przez władze miasta. Spółka PKS2, która planowała inwestycję na dworcu PKS zagroziła, że zamknie dworzec autobusowy i zwolni jego pracowników.

Przedstawiciele PKS2 twierdzą, że prowadzenie w tych czasach tradycyjnego dworca przynosi straty, dlatego niezbędne jest połączenie go z funkcją handlową, jak ma to miejsce w innych miastach. Urzędnicy grożą wywłaszczeniem inwestora, jeśli rzeczywiście zdecyduje się na zamknięcie dworca.

– Ta koncepcja została oceniona negatywnie. Nazwa nie odzwierciedla funkcji planowanej inwestycji. Nie chcemy mieć galerii w tym miejscu, tylko dworzec na bazie już istniejącego, który ma szansę stać się nowoczesnym centrum komunikacyjnym. Warunki są określone w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – Kielce Śródmieście – Obszar I.1.3 Czarnowska, Żelazna – PKS – wyłożonego od 12 kwietnia 2013 roku do publicznego wglądu – poinformowała w ostatniej rozmowie redakcję Retailnet Anna Ciulęba rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Inwestor – Polska Komunikacja Samochodowa 2 ( spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej, prowadzącej działalność przewozową i realizującej związane z nią projekty Zintegrowanych Centrów Komunikacyjnych) przedstawił projekt zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Kielcach.

– W projekcie przewidziano około 16 tys. mkw. powierzchni handlowej. Szacujemy, że koszt inwestycji to około 100 mln zł. Inwestycja mogłaby zostać ukończona za około 4 lata – poinformowała redakcję Retailnet Ewa Zurman, pełnomocnik Zarządu Polskiej Komunikacji Samochodowej 2.