Salon Giacomo Conti
Salon Giacomo Conti

27 lipca 2013 roku Factory Warszawa Annopol  zyskało nowego najemcę – salon mody męskiej Giacomo Conti. Jest to pierwszy firmowy salon tej marki w stolicy. Powierzchnia sklepu  wynosi 140 mkw.

Działająca od 2006 roku marka utrzymuje szybkie tempo rozrostu sieci sprzedażowej. Sklep w Factory Warszawa Annopol będzie 34. salonem mody męskiej w kraju, a przedstawiciel firmy potwierdza, że do końca stycznia 2014 liczba ta wzrośnie co najmniej do 37 sklepów.

Na sierpień 2013 roku spółka zaplanowała ponadto otwarcie kolejnego punktu handlowego także w centrum handlowo-rozrywkowym Atrium Koszalin – drugim co do wielkości mieście na Pomorzu Zachodnim. Nowy sklep zajmie 120 metrów kwadratowych powierzchni. Sklep będzie działał w oparciu o współpracę franczyzową.

Umowa najmu z Atrium Koszalin jest czwartą podpisaną w ostatnim czasie przez Giacomo Conti. Marka nie wyklucza podpisania jeszcze 2-4 umów do  końca tego roku.

Jak już informowaliśmy, od lipca działa także sklep internetowy sieci. Strona sklep.giacomo.pl została aktywowana, stając się dodatkowym źródłem dystrybucji produktów marki. Sklep online, jak poinformował zarząd Giacomo Conti, ma z jednej strony stanowić alternatywę dla stałych klientów, którzy nie zawsze mają czas odwiedzić stacjonarne salony mody, z drugiej – ma również przyciągnąć uwagę nowych potencjalnych klientów.

Giacomo Conti jest jednym z producentów eleganckiego asortymentu adresowanego do mężczyzn. W ofercie Giacomo Conti znajdują się zarówno designerskie marynarki w limitowanych edycjach, taliowane garnitury biznesowe, koszule męskie jak i wieczorowe smokingi czy garnitury ślubne.

Przedstawiciele sieci Giacomo Conti jak i właściciel Factory Warszawa Annopol – spółki Neinver, będą uczestnikami Shopping Center Forum, które odbędzie się 18-19 września w Warszawie.