Galeria Jurowiecka
Galeria Jurowiecka

Na terenie Galerii Jurowieckiej w Białymstoku trwają obecnie zaawansowane prace budowlane. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus realizującego inwestycję potwierdzili w rozmowie z redakcją Retailnet, że otwarcie galerii będzie miało miejsce jesienią 2014 roku.

– Jeśli prace budowlane będą szły zgodnie z harmonogramem to bardzo możliwe, że otwarcie galerii zostanie zaplanowane na wrzesień 2014 roku. Jeśli budowa, któregoś z elementów potrwa dłużej, to otwarcie może przesunąć się na październik lub listopad, ale będzie to jesienią – mówi w rozmowie z Retailnet Agnieszka Michalczewska z firmy Aspenn odpowiedzialnej za komercjalizację Galerii Jurowieckiej.

Galeria Jurowiecka powstaje w centrum miasta, u zbiegu al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza i Jurowieckiej.

Na powierzchni ok. 25 tys. mkw. (GLA) powstaną sklepy, punkty gastronomiczne, usługowe i rozrywkowe. W centrum handlowym znajdzie się także wielosalowe kino o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Na poziomie -2 powstanie parking z 450 miejscami parkingowymi. Dodatkowym wyróżnikiem Centrum Handlowego będzie budynek o wysokości 42 m z hotelem Ibis Style.

Architektem obiektu jest firma Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.