Kolekcja Högl
Kolekcja Högl

Högl – austriacka marka wysokiej jakości obuwia damskiego otworzy we wrześniu nowy salon firmowy w Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi.

Nowy sklep będzie drugą placówką Högl shoe fashion GmbH w Polsce. Pierwszy butik Högl Store działa w warszawskiej Galerii Mokotów.

– Z wielką przyjemnością informujemy, iż zarząd Ptak SA podpisał umowę z Högl – austriacką marką obuwniczą odnoszącą sukcesy na rynku międzynarodowym. Umowa dotyczy otwarcia outletowego salonu tej marki w Ptak Outlet. Marka Högl to więcej niż buty. To ponad siedemdziesięcioletnie doświadczenie w produkcji obuwia z wykorzystaniem najnowszych technologii, starannie dobrane materiały oraz najwyższa jakość ręcznie wykonanego obuwia z wszywką Made by Högl – poinformował zarząd Ptak SA.

Dotychczas Högl miał tylko jeden sklep w Polsce. Drugi, w Ptak Outlet będzie miał 188 mkw. powierzchni.

W ofercie Högl znajduje się obuwie na specjalne okazje, torebki, a także produkty do pielęgnacji. Marka jest dostępna w ponad 30 krajach na całym świecie. Ma około 60 sklepów. Najwięcej w Rosji, Austrii i Niemczech. 90 proc. produkcji przeznaczone jest na eksport.

Högl wraz z markami Ganter i Hassia należą do międzynarodowej Lorenz Shoe Group AG, która zatrudnia 1 tys. pracowników i produkuje 1,5 mln par obuwia rocznie. Spółka generuje 90 mln euro obrotu rocznie.

Ptak Outlet będzie wystawcą podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, która odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.