Sklep Decathlon

Jak informowaliśmy w marcu 2013 roku, Decathlon planuje do końca 2013 roku uruchomić 4 sklepy.

Nowe obiekty powstaną przy ulicy Struga w Szczecinie, w CH Graniczna w Płocku, w rozbudowywanej części CH Magnolia we Wrocławiu, a także w Poznaniu.

Jak dowiedział się portal Retailnet – spółka zamierza otworzyć także sklep w katowickim Centrum Handlowym Auchan.

– Nowy punkt będzie się mieścił w Centrum Handlowym Auchan w Katowicach przy Drogowej Trasie Średnicowej. Powierzchnia sprzedaży to 3,2 tys. mkw. Sklep przewidujemy otworzyć z końcem tego roku – powiedziała redakcji Retailnet Agnieszka Parchimowicz z firmy Decathlon.

Natomiast planowany na ten rok sklep Decathlon w Centrum Handlowym Magnolia zostanie otwarty dopiero w przyszłym roku.

– Właściciel centrum handlowego poinformował nas, że z powodu przedłużających się procedur administracyjnych jest zmuszony przesunąć termin na przyszły rok – dodała Agnieszka Parchimowicz.

Obecnie Decathlon sp. z o.o. posiada około 30 placówek handlowych w Polsce, na terenie 12 województw (całkowita powierzchnia 120 tys. mkw.). Spólka zamierza rozwijać się w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców .

Decathlon w Polsce otwiera sklepy o powierzchni od 2 tys. mkw. do 9 tys. mkw. Punkty te oprócz przestrzeni handlowej posiadają tzw. strefę testową, w której klienci mogą wypróbować sprzęt sportowy. Sklepy sieci najczęściej są położone w pobliżu centrów i parków handlowych.

Decathlon to francuska sieć handlowa, która należy do Grupy Oxylane. W Polsce firma działa od 2001 roku. W 2012 roku spółka uruchomiła cztery sklepy: w Rumi, Mikołowie, Ustowie obok Szczecina oraz w Białymstoku.

Oxylane jest spółką, która kontroluje sieci sprzedaży i marki oferujące sprzęt i odzież sportową.