Umowa najmu
Umowa najmu

Podczas ostatniego posiedzenia rady miasta w Kielcach nie spodobała się koncepcja zagospodarowania dworca autobusowego mieszczącego się w centrum miasta, przez spółkę PKS2.

Głosowanie nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego uniemożliwiło plany budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego przez PKS2, ale jednocześnie pozwoliło na dużą inwestycję Grupie Plaza, która rozważa realizację projektu Kielce Plaza.

Plaza Centers będzie mogła więc zrealizować swoją inwestycję handlową u zbiegu ulicy Zagnańskiej i Jesionowej. Projekt handlowy miałby mieć powierzchnię 33 tys. mkw. GLA, a jego realizacja mogłaby się zakończyć w 2016 roku.

Jak powiedział redakcji Retailnet Dori Keren, członek zarządu Plaza Centers firma w dalszym ciągu jest zainteresowana projektem w Kielcach, czeka na wejście w życie planu zagospodarowania przestrzennego. Po jego uprawomocnieniu firma przystąpi do zaktualizowania biznes planu tego projektu, co będzie obejmowało rozważenie wielkości obiektu, jego charakteru i tenant-mix. Firma podtrzymuje także termin realizacji projektu to znaczy 2016 rok.

Plaza Centers zaprezentuje swoje projekty przy stoisku nr 6.0 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.