Forum Radunia

Spółka Awbud SA podpisała umowę z Forum Radunia sp. z o.o. na wykonanie części prac związanych z budową kompleksu Forum Radunia w okolicach Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku.

Zgodnie z umową, Awbud wykona obiekty przykrywające tory kolejowe oraz przejście podziemne do peronu SKM w Gdańsku. Szacunkowa wartość realizacji prac to około 26 mln zł.

Z początkiem sierpnia, generalmnemu wykonawcy zostanie przekazany plac budowy. Do końca maja 2013 mają być gotowe fundamenty obiektu, a w grudniu planowana jest budowa ścian.

Forum Radunia (62 tys. mkw. powierzchni handlowej) w Gdańsku to wielofunkcyjny kompleks urbanistyczny powiązany z rewitalizacją obszaru historycznego Targu Siennego i Rakowego. Projekt stworzy w centrum Gdańska nowe miejsce, łączące kulturę, handel, rekreację, rozrywkę, usługi i powierzchnię biurową oraz ogólnodostępne parkingi. Istotną częścią Projektu jest realizacja obiektów użyteczności publicznej jak Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej i drogowej oraz budowa ulicy Nowe Podwale Grodzkie. Zadbano także o doskonałe skomunikowanie kompleksu dzięki bezpośredniej dostępności transportowego Węzła Integracyjnego skupiającego przystanki tramwajowe, autobusowe oraz nową stację kolejową Gdańsk Śródmieście. Zakończenie budowy Projektu planowane jest na pierwszą połowę 2016 roku.

W obiekcie znajdzie się Multikino, delikatesy Piotr i Paweł, sklepy z grupy LPP (Cropp Town, House, Mohito, Home&You, Sinsay, oraz flagowy sklep Reserved), drogeria Rossmann, perfumeria Douglas, Pierre Cardin, Time Trend, Travel Planet i Sowa. Inwestorem kompleksu jest Multi Development Poland które jest częścią Multi Corporation.

Multi Development zaprezentuje swoje projekty podczas Shopping Center Forum przy stoisku 3.2