Centrum Handlowe Galaxy to pierwsze Centrum w Szczecinie z nowoczesnym systemem kontroli ruchu na parkingu. System został już częściowo uruchomiony.

Teraz parking wielopoziomowy Centrum jest dużo przyjaźniejszy dla klientów. Zielone i czerwone światełka nad miejscami parkingowymi sygnalizują czy miejsce jest wolne czy zajęte (po wjechaniu na wolne miejsce oznaczone zieloną lampką, lampka czerwona oznaczająca, że miejsce jest zajęte zapala się automatycznie). Miejsca dla inwalidów oznaczone są dodatkowo specjalnymi, niebieskimi lampkami.

– System, jaki instalujemy oszczędza czas i energię kierowców, ma też pozytywny wpływ na ekologię – mówi Czesław Jasiewicz, dyrektor CHR Galaxy. – Nie ma korków, nie ma więc nadmiernej emisji spalin na parkingu, bo samochody zamiast krążyć powodując sztuczny tłok trafiają prosto do celu.

Dodatkowo w ramach innowacyjnego systemu powstały specjalne tablice kierunkowe, które informują o ilości miejsc w danej alejce i na całym parkingu.

Podobne systemy funkcjonują tylko w najlepszych galeriach handlowych w Polsce, takich jak warszawskie Złote Tarasy i Galeria Mokotów czy katowickie Silesia City Center. GALAXY dołączy do tego grona jako pierwsze centrum handlowe w Szczecinie.

CH Galaxy zostało otwarte w 2003 roku. Powierzchnia całkowita galerii wynosi 94 tys. mkw., a handlowa – 42 tys. mkw. W obiekcie działają wielosalowe kino oraz kręgielnia, są też liczne kawiarnie i restauracje.

Echo Investment jest wystawcą tegorocznej edycji SCF Fall Edition (stoisko 5.2). Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013 znajduje się tutaj.