Dekada Sieradz
Dekada Sieradz

Mimo ostatnich wahań koniunktury i spadków nastrojów konsumenckich, pierwsze półrocze tego roku centra handlowe należące do sieci Dekada podsumowują znacznymi wzrostami odwiedzalności i obrotów.

Pierwsze półrocze 2013 roku było szczególnie udane dla Dekady Skierniewice i Dekady Sieradz. Oba centra działają od jesieni 2011 roku, a ich wyniki wskazują, że na dobre zagościły na handlowej mapie obu miast.

Regionalna galeria handlowa Dekada Sieradz minione sześć miesięcy zakończyła 11 proc. wzrostem footfallu oraz 15 proc. wzrostem obrotów w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. W ostatnich tygodniach do grona najemców tego obiektu dołączyło kino Cinetrix 6D, salon marek Big Star i Levi’s oraz sklep sportowy PRS Sport, które dodatkowo ugruntowały popularność galerii w regionie.

Równie dobre wyniki zanotowała Dekada Skierniewice, której wskaźniki odwiedzalności wzrosły o 15 proc., a obroty o 14 proc. rok do roku. Doskonałe przyjęcie obiektu przez lokalnych konsumentów oraz sukces komercyjny centrum skłoniły właściciela – spółkę Dekada Realty do decyzji o powiększeniu istniejącej powierzchni. Po rozbudowie, Dekada Skierniewice powiększy się o podziemny parking oraz kolejne 10 000 mkw. powierzchni najmu.

Dekada Żyrardów działa na rynku niewiele ponad rok, a jej wyniki rosną z miesiąca na miesiąc. W czerwcu br. wzrost odwiedzalności w stosunku do czerwca 2012 roku osiągnął imponujący wynik 38 proc.

– Odwiedzalność centrów handlowych w Polsce w tym roku spadła – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty – W skali rok do roku footfall w obiektach handlowych był niższy o 3,7 proc., zgodnie z raportem firmy Experian. Na tle tych danych wyniki centrów Dekada wypadają znakomicie – komentuje A.Walczak.

– Wszystkie Dekady cieszą się dużym powodzeniem u najemców – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director w firmie BOIG Property Consulting odpowiedzialnej za komercjalizację centrów handlowych Dekada. – Format obiektów – convenience shopping center – wymaga uważnego doboru najemców z różnych branż, aby klienci w jednym miejscu mogli zrobić wszystkie najpotrzebniejsze zakupy. Kluczem do sukcesu Dekad jest dobra lokalizacja oraz obecność znanych marek handlowych, które klienci znają i cenią.

Wiosną tego roku rozpoczęła się budowa dwóch kolejnych centrów handlowych Dekada: w Grójcu  i  Nowym Targu , a w planach na lata następne są również inwestycje w Malborku, Rypinie,Brodnicy , Nysie i Łowiczu. Docelowo, pod szyldem Dekada powstanie łącznie około 20 „centrów wygodnych zakupów” – nowe projekty nawiązywać będą formatem do istniejących już centrów handlowych.

Dekada Sieradz to największa galeria handlowa w regionie o powierzchni całkowitej ponad 10 tys. mkw. Zlokalizowana w centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sarańskiej, w niedalekiej odległości od dworca PKP i PKS. Ofertę obiektu tworzy ponad 30 znanych międzynarodowych i polskich marek. Wśród najemców znajdują się długo oczekiwane w Sieradzu brandy odzieżowe: H&M i C&A, a grono kluczowych najemców stanowią Tesco, Media Expert, Rossmann, Centro i Empik. Obiekt dysponuje parkingiem na 340 samochodów, umiejscowionym na dachu budynku. W obszarze oddziaływania centrum handlowego znajduje się 58 tys. mieszkańców (do 10 min. Jazdy samochodem).

Dekada Skierniewice to największy obiekt handlowo-usługowy w tym mieście. Zlokalizowany przy ul. Reymonta, w bliskim sąsiedztwie śródmiejskiego Rynku, umożliwia łatwy dostęp zarówno dla pieszych, jak i zmotoryzowanych klientów. W obszarze oddziaływania galerii do 10 min. jazdy samochodem znajduje się 52 tys. mieszkańców, a centrum handlowe dysponuje parkingiem mieszczący 50 samochodów. Na dwóch poziomach galerii liczącej 3 350 mkw. znajduje się 16 lokali handlowo usługowych, w tym: supermarket Tesco, RTV Euro AGD, Rossmann, Empik, Deichmann, CCC. Uzupełnieniem oferty galerii handlowej są lokale biurowo-usługowe.

Dekada Żyrardów to pierwszy tego typu obiekt handlowo-usługowy w mieście, usytuowany w centrum Żyrardowa. Dzięki lokalizacji w strefie bezpośredniego oddziaływania (do 20 min. jazdy samochodem) znajduje się aż 118 tys. mieszkańców, a galeria dysponuje parkingiem na 50 miejsc. W galerii, której powierzchnia najmu to 3800 mkw. znalazło się piętnaście salonów znanych marek modowych, kosmetycznych oraz spożywczych, m.in. RTV Euro AGD, Polo Market, H&M, Centro, CCC, Tabak, Play, Farmacja Plus, Biuro Podróży oraz delikatesy Krakowski Kredens.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków i Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku.

Dekada Realty zaprezentuje swoje projekty podczas Shopping Center Forum, przy stoisku 4.10