Drogeria Hebe
Drogeria Hebe

Powiększyła się liczba najemców Galerii Katowickiej. W centrum handlowym zostanie otwarta drogeria sieci Hebe należącej do grupy Jeronimo Martins. Sklep zajmie lokal o powierzchni 350 mkw., na parterze obiektu. Otwarcie Galerii Katowickiej nastąpi już we wrześniu.

Hebe to sklep kosmetyczny oferujący szeroki asortyment kosmetyków kolorowych oraz pielęgnacyjnych. W ofercie drogerii znajdują się również kosmetyki profesjonalne stosowane w salonach urody oraz dermokosmetyki – produkty o działaniu specjalistycznym. Dodatkowo w Hebe znaleźć można artykuły niezbędne do prowadzenia domu.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum miasta i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 53 tys. mkw., na której znajdzie się ponad 250 lokali i punktów handlowych. Do dyspozycji klientów zostanie oddany dwupoziomowy podziemny parking dla 1200 samochodów. Galeria Katowicka będzie połączona bezpośrednio z dworcem kolejowych i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej.

Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield.

Budowa Galerii Katowickiej – będącej wielofunkcyjnym kompleksem komunikacyjno-handlowo-biznesowym – rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Pierwszym etapem inwestycji był katowicki dworzec kolejowy oddany do użytku w październiku 2012 r. W lutym 2013 oddano do użytku kolejny etap, którym był podziemny, przelotowy terminal autobusowy. Termin zakończenia budowy Galerii Katowickiej wraz z podziemnym parkingiem to wrzesień br.

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Neinver posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.

W Polsce Neinver obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 178 200 mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowo powstających obiektów w Polsce znajduje się ponad 200 tys. mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej. W 2013 roku Neinver oddał do użytku drugie w stolicy, a jednocześnie największe na Mazowszu centrum wyprzedażowe – Factory Warszawa Annopol, które już na etapie projektu uzyskało certyfikat BREEAM.

Meyer Bergman jest prywatną firmą zajmującą się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi w sektorze handlowo-usługowym. Firma z siedzibą w Londynie realizuje specyficzne dla sektora nieruchomości strategie inwestycyjne, obejmujące zakup niewykorzystanych nieruchomości, poprawę zarządzania i przywracanie ich na rynek.

Neinver zaprezentuje swoje projekty podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, które odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.