Atrium Copernicus

6 sierpnia, do grona najemców toruńskiego Atrium Copernicus dołączyło kino 5D. Dzięki specjalnym fotelom widzowie będą odczuwali wstrząsy, zastosowane technologie umożliwią również odbieranie takich wrażeń jak podmuchy wiatru, krople deszczu, czy zapachy. W kinie 5D, tak samo jak w technologii 3D widz zakłada specjalne okulary, dzięki którym może zobaczyć obraz w trójwymiarze.

Ponadto w ostatnim czasie w galerii pojawił się sklep sportowy Martes Sport, salon z asortymentem dla domu i wnętrz Home & Gifts, punkt z mrożonymi jogurtami Yogoland oraz salon z biżuterią Ada Plus.

Klienci Atrium Copernicus mogą również miło spędzić wolny czas w kręgielni Grakula na pierwszym piętrze centrum lub w jednej z kawiarni lub restauracji.

Atrium Copernicus to nowoczesne centrum handlowe o powierzchni najmu ponad 30 tys. mkw., na której znajduje się 90 sklepów i punktów usługowych. Głównym najemcą jest hipermarket Real o powierzchni ponad 11,3 tys. mkw. Ponadto w galerii funkcjonują sklepy znanych marek m.in. Deichmann, H&M, Empik, Gino Rossi, perfumeria Douglas, Media Markt. Na terenie obiektu dostępny jest parking na 850 miejsc.

W Polsce Atrium posiada 21 działających obiektów handlowych. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Atrium Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu oraz Atrium Mosty w Płocku. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 389 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi budowę Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie.

Atrium Poland będzie prezentować swoje projekty podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, która odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.