Atrium Plejada
Atrium Plejada

W ostatnim czasie grono najemców Atrium Plejada w Bytomiu powiększyło się o 6 nowych stoisk marek: Bacówka, Simmons, Gold$Cash, Bee-Fee, Cameronhair oraz punkt z podręcznikami szkolnymi. Wszystkie stoiska zlokalizowane są w pasażu centrum handlowego.

Bacówka to wędliny z tradycyjnej wędzarni, domowe, ręcznie robione pierogi, krokiety, naleśniki i przetwory prosto ze spiżarni. Grono najemców powiększyło też stoiska: z elektronicznymi papierosami – Simmons, Gold$Cash – prowadzące skup i sprzedaż złota oraz punkt Bee Fee oferujący fotele masujące.

Oferta Atrium Plejada poszerzyła się także o artykuły do stylizacji włosów i peruki firmy Cameronhair. Stoisko oferuje również w sprzedaży profesjonalne kosmetyki fryzjerskie marki L’Oreal i Schwarzkopf.

Na terenie Atrium Plejada działa również sezonowe stoisko z podręcznikami szkolnymi do szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Stoisko oferuje również podręczniki używane z 50 proc. zniżką.

W centrum  ustawiony został również symulator Bolidu F1 oraz kolejka dla dzieci.

W Atrium Plejada na powierzchni ponad 15 tys. mkw. GLA znajduje się ponad 70 sklepów i punktów usługowych, w tym m.in. takie marki, jak: Silesia Jeans, Carry, Camaieu, CCC, Cropp, Deichmann, Diverse, Empik, RTV Euro AGD, H&M, House, Intersport, Jysk, Grycan, Orsay, Promod, Reserved, Rossmann, Sephora, Sizeer, Takko, Tchibo, Venezia, Vero Moda, Wojas. Centrum posiada hipermarket spożywczy Carrefour oraz market budowlany Castorama. Na parkingu centrum, który może pomieścić ponad 1,4 tys. aut znajduje się parking strzeżony, stacja benzynowa Carrefour oraz myjnia samochodowa IMO.

Atrium to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmująca się przede wszystkim inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Grupa jest właścicielem 155 takich obiektów. Atrium działa przede wszystkim na terenie Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i w Rosji. Firma jest obecna również na Węgrzech, w Rumunii i Łotwie. Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach: wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext pod symbolem ATRS.

Atrium Poland będzie prezentować swoje projekty podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, która odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.