Sklep Atlantic w Ptak Outlet

7 sierpnia Atlantic otworzył swój kolejny salon outletowy. Mieści się on w outlecie Ptak w Rzgowie koło Łodzi. W salonie na powierzchni 112 mkw. znajdzie się kolekcja marki Atlantic z poprzednich sezonów.

Salon w Ptak Outlet jest 9 outletem Atlanic na terenie Polski. Właścicielem salonu, tak jak w przypadku wszystkich outletów tej marki, jest firma Atlantic SA. Nowo otwarty salon to pierwszy outlet Atlantic w okolicach Łodzi. W województwie łódzkim Atlantic ma obecnie 7 salonów – cztery w Łodzi oraz po jednym w Skierniewicach, Tomaszowie Mazowieckim i Łowiczu.

Atlantic SA zajmuje się produkcją i sprzedażą bielizny. Spółka planuje w 2013 roku uruchomić 35 nowych punktów sprzedaży w Polsce i za granicą.

Obecnie sieć Atlantic to ponad 200 salonów w Polsce i zagranicą. 65 salonów zlokalizowanych jest w największych polskich miastach, w tym 23 działających na zasadzie franczyzy depozytowej, 34 salony firmowe i 8 outletów. Atlantic ma również ugruntowaną pozycję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W samej Rosji jest 75 salonów, a na Ukrainie 58.

Atlantic w 2012 roku otworzył sklepy m.in.: w centrum handlowym Gemini Park Tarnów, w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, w Outlet Park Szczecin, w centrum handlowym M1 w Zabrzu.