Cinema City i Inter Ikea Center Polska SA podpisały wiążącą umowę najmu powierzchni kinowej w nowym centrum Ikea w Lublinie. Nowy multipleks będzie dysponował 9 ekranami.

Cinema City w centrum Ikea będzie drugim multipleksem spółki w Lublinie.

– Jesteśmy dumni ze współpracy z Ikea w ramach nowego projektu w Lublinie i czekamy na otwarcie naszego drugiego kina w mieście, w lokalizacji, do której wielu mieszkańców będzie przyjeżdżało, aby spędzić czas łącząc zakupy i rozrywkę – powiedział Moshe (Mooky) Greidinger Prezes Cinema City International. – Polska jest największym krajem naszej działalności, ale wciąż ma duży potencjał do rozwoju naszej działalności. Planujemy i rozważamy inwestycje w najlepszych lokalizacjach w kluczowych miastach, aby otwierać tam kina o najwyższym standardzie i oferować naszym klientom najlepsze kina i najlepszą obsługę.

Nowe centrum Ikea w Lublinie powstanie na 29-hektarowej działce i będzie się w nim mieścił szwedzki sklep meblowy wraz z nowoczesną galerią handlową ze 150 sklepami i punktami usługowymi. Łączna powierzchnia najmu centrum wynosi 80 tys. mkw. Ikea planuje rozpocząć budowę w lecie 2013 i otworzyć centrum pod koniec 2014 roku.

W Lublinie od 2007 roku Cinema City prowadzi z sukcesem 8 ekranowy multipleks w centrum handlowym Plaza Lublin. W Polsce Cinema City jest liderem na rynku kinowym. Spółka prowadzi 31 multipleksów z 339 ekranami w tym z 5 ekranami w kinach IMAX i pierwszym ekranem 4DX w Arkadii, w Warszawie. Cinema City rozwija swoją sieć kin w Polsce. Spółka podpisała 7 umów najmu na przyszłe multipleksy z ponad 80 ekranami i nadal analizuje kolejne potencjalne lokalizacje w kraju.

Cinema City jest trzecim największym operatorem kin w Europie i największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 100 multipleksów z 974 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael). Spółka ma podpisane umowy na kolejne 35 multipleksów, które będą oferować około 370 nowych ekranów.

Inter Ikea Centre Polska SA zaprezentuje swoje projekty przy stoisku nr 1.7 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.