Salon Reserved
Salon Reserved

Grup LPP rozważa wprowadzenie oferty online Reserved do innych krajów Europy. Wynika to z zadowolenia spółki z wyników e-sklepu marki w Polsce, o czym poinformował Dariusz Pachla, wiceprezes zarządu LPP SA. Ale obsługa zagranicznych klientów będzie możliwa dopiero za kilka miesięcy.

– Obecnie koncentrujemy się na otwarciu dwóch nowych sklepów online w Polsce dla marek Sinsay i Mohito. Będzie je obsługiwała nowoczesna platforma, która znana jest klientom e-sklepu Reserved. Na tę chwilę w sklepie online Reserved mogą robić zakupy klienci z naszego kraju, ale planujemy w przyszłym roku wprowadzić możliwość zakupów odzieży i dodatków sieci Reserved dla klientów z innych krajów Europy. Trudno jednak powiedzieć kiedy to dokładnie nastąpi – mówi dla Retailnet Dariusz Pachla.

– Sklep całkowicie spełnił nasze oczekiwania. Obecnie obroty w sklepie online Reserved wynoszą 2-3 proc. całkowitej sprzedaży sieci Reserved na terenie Polski. To naszym zdaniem bardzo dobry wynik i wszystko wskazuje na to, że będzie rósł z każdym miesiącem, bo jest wielu klientów, którym odpowiada taka forma zakupów – mówił podczas ostatniej rozmowy z Retailnet.pl Dariusz Pachla, wiceprezes zarządu LPP SA.

Sklep online Reserved oferuje ponad 4 tysiące produktów. W sklepie znajduje się kolekcja damska, męska oraz dziecięca. Witryna posiada zakładkę „lookbook”, dzięki której klienci mogą zobaczyć gotowe zestawienia odzieży przygotowane przez stylistów.

W sklepie internetowym Reserved można zapłacić za zamówienie w trybie online – przelewem czy kartą płatniczą lub wybrać płatność przy odbiorze. Płatność online zawsze realizowana jest za pośrednictwem serwisu PayU. Sklep internetowy Reserved nie akceptuje przelewów tradycyjnych. Sklep oferuje darmową wysyłkę towarów do wybranych salonów stacjonarnych oraz na wskazany adres przy zamówieniu przekraczającym kwotę 150 zł.

Obecnie działa łącznie ponad 400 salonów brandu zarówno w Polsce, jak i za granicą. LPP posiada ponadto w swoim portfolio inne marki odzieżowe: Reserved, Cropp, House oraz Mohito i Sinsay.