Rozbudowana Galeria Pomorska

Galeria Pomorska w Bydgoszczy rozszerza portfolio najemców o nowe marki. Swój sklep o powierzchni 640 mkw. z odzieżą i akcesoriami sportowymi otworzy Martes Sport. Do grona najemców galerii dołączy również 4F – marka mająca w swojej ofercie odzież, akcesoria i sprzęt sportowy, która zajmie lokal o powierzchni 114 mkw. oraz sklep z obuwiem damskim i dziecięcym marki Kornecki.

Galeria Pomorska jest jednym z największych i najbardziej popularnych centrów handlowo – rozrywkowych w Bydgoszczy. W obiekcie działa ok. 100 sklepów znanych międzynarodowych i polskich marek, takich jak H&M, Mohito, Reserved, KappAhl, Carry, CUBUS, Empik, Smyk, Orsay czy PROMOD, a także hipermarket Carrefour oraz sklep Euro RTV/AGD. Galeria może się również pochwalić rozwiniętą ofertą usługową, gastronomiczną oraz rozrywkową – w zeszłym roku w obiekcie powstało najnowocześniejsze w mieście, 7 – salowe kino Helios.

Galeria Pomorska, otwarta w 2003 roku, przechodzi obecnie przez proces gruntownej modernizacji. Niedługo rozpoczną się prace związane z rozbudową, w wyniku której powierzchnia najmu zwiększy się o dodatkowe 10 tys. mkw. Ponadto, właściciel – firma Resolution Property – stworzy dla wygody klientów wielopoziomowy parking. Pierwszy etap prac obejmujący przebudowę parkingu oraz nowego wejścia przy północno – zachodniej części galerii już się rozpoczął. Powierzchnia handlowa w nowo planowanej części galerii jest już wynajęta w 40 proc. grupie LPP (Reserved, House, Cropp, Sinsay, Home & You) oraz markom z grupy Inditex – Bershka, Stradivarius. Otwarcie nowej części obiektu planowane jest na I kw. 2015 roku.

– Rozbudowa, renowacja oraz rozszerzenie oferty handlowej przyczynią się do dalszego wzrostu popularności Galerii Pomorskiej zarówno wśród najemców, jak i klientów oraz umocnienia pozycji obiektu na handlowej mapie Bydgoszczy – powiedziała Marta Stańczak, konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych w firmie Jones Lang LaSalle, która odpowiada za proces rekomercjalizacji Galerii Pomorskiej.

Galeria Pomorska jest przykładem trendu przebudowy i rozbudowy opisanego przez Jones Lang LaSalle jako jeden ze strategicznych kierunków rozwoju polskiego rynku centrów handlowych w nadchodzących latach.

Galeria posiada hipermarket Carrefour, kino Helios oraz 100 sklepów i restauracji takich marek jak: H&M, Reserved, Cubus, Claire’s, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald’s. Centrum położone jest przy ul. Fordońskiej 141. Rozbudowa Galerii Pomorskiej rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i potrwa do wiosny 2015. Informacje na temat rozbudowy włącznie z harmonogramem prac, wizualizacjami, postępami w komercjalizacji obiektu i zdjęciami z placu budowy można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej.

Balmain Asset Management LLP zaprezentuje Galerie Pomorską przy stoisku nr 4,12 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.