Sklep KiK

8 sierpnia 2013 roku KiK otworzył kolejny sklep na terenie Polski. 22 punkt sieci dyskontowej znajduję się w Centrum Handlowym Gołąbkowice w Nowym Sączu. KiK na potrzeby sklepu wynajął lokal o powierzchni 400 mkw.

Marka KiK cieszy się w Europie dużą popularnością. Sieć tworzy obecnie ponad 3,2 tys. sklepów, rozlokowanych w 8 krajach Europy: Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowenii, Chorwacji oraz na Węgrzech i w Słowacji. W 2013 roku właściciel sieci planuje poszerzyć liczbę dyskontów na terenie Polski i otworzyć aż 50 kolejnych sklepów sygnowanych logo marki KiK tak, aby do końca roku działało ich łącznie 70.

Przypomnijmy, sklepy KiK lokowane są zarówno w wielkogabarytowych centrach handlowych, jak również w galeriach o małej powierzchni użytkowej, w retail parkach czy przy ulicach w centrum miasta. Kluczowym aspektem nie jest jednak samo położenie, lecz cały system związany z lokalizacją, a więc jej rentowność, potencjał, otoczenie i prorozwojowe perspektywy.

Sieć sklepów KiK uruchomiła działalność w Polsce w marcu 2012 roku. Pierwszym markowym salonem był sklep w Środzie Wielkopolskiej. Obecnie działają 22 sklepy, a obszarem najbardziej zdominowanym przez sieć jest Polska Południowa.

Przedstawiciele sieci będą obecni na Shopping Center Forum, które odbędzie się 18-19 września w Warszawie.