Sklep internetowy Tesco

Sieć Tesco regularnie powiększa liczbę miast, w których klienci mogą zrobić zakupy drogą internetową. Do grona miast dołączyły Kielce. Jak informuje firma Tesco aktualnie zakupy zrobione przez internet dostarczane są w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Gliwicach, Zabrzu, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Chorzowie, Rudzie-Śląskiej, Knurowie, Mikołowie, Gdyni, Sopocie, a także w Kielcach.

Oficjalny start usługi zakupów za pośrednictwem internetu w Tesco odbył się w lipcu 2012. Obecnie Ezakupy dostępne są w 11 regionach Polski a dostawy realizowane są z 17 hipermarketów. Do września 2013 Ezakupy będą obecne w 20 sklepach w Polsce. Firma nie ukrywa, że chce być liderem e-commerce w swoim sektorze.

Dzięki mobilnej wersji strony www.tesco.pl/ezakupy, zamówienie można złożyć nie tylko korzystając z komputera, ale również ze smartfona. Niedawno uruchomiona usługa Zamów i Odbierz, która daje możliwość wyboru pomiędzy dowozem zakupów do domu a odbiorem osobistym np. w drodze z pracy. Popularność odbioru osobistego, jak poinformowali przedstawiciele sieci Tesco, rośnie średnio o 10 proc. tygodniowo. W sierpniu w Gliwicach Tesco uruchomi test rozwiązania drive-thru. Będzie to specjalny budynek, w którym klienci odbiorą swoje zakupy w ciągu kilku minut nie wysiadając z samochodu.

Usługi sieci umożliwiają kilka sposobów robienia i odbioru zakupów zamówionych online. Jak jednak informują przedstawiciele spółki, największą popularnością cieszą się zakupy z dowozem do domu. Stale rosnąca ilość zamówień sprawiła, że firma powiększyła swoją flotę samochodową w wybranych sklepach o ponad 50 proc. Teraz, samochody dostawcze Tesco Ezakupy dowożąc zamówienia przejeżdżają dziennie w sumie ponad 17 tysięcy kilometrów.