Do tej pory w Galerii Echo Kielce salon sieci Inglot znajdował się na wysokości linii kas hipermarketu Tesco. Producent kosmetyków zdecydował się od sierpnia na zajęcie lokalu w bezpośrednim sąsiedztwie salonów Tatuum i Time Trend. Sklep Inglot w nowej lokalizacji zajmuje 32 metry kwadratowe powierzchni.

Firma Inglot planuje szeroką ekspansję nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W naszym kraju producent kosmetyków chce otworzyć sklepy głównie w powstających i rozbudowywanych galeriach handlowych. Kilka lokali powstanie też w obiektach działających od kilku lat.

– Do końca 2013 roku firma Inglot planuje w Polsce między innymi otwarcia w dużych centrach handlowych, czyli w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, w Galerii Katowickiej, w Centrum Handlowym Poznań City Center, w Galerii Bronowice w Krakowie. Prowadzimy także obecnie rozmowy z Centrum Ptak Outlet w Rzgowie, a także z Galerią Solną w Inowrocławiu – mówiła podczas ostatniej rozmowy z Retailneet Magdalena Kluz-Pękalska, v-ce prezes zarządu Inglot sp z o.o. – Kolejne plany obejmują także CH Sukcesja w Łodzi, CH Tarasy Zamkowe w Lublinie oraz CH Forum Radunia w Gdańsku

Firma Inglot posiada blisko 400 salonów i stoisk na całym świecie. Średnia powierzchnia salonów to 60-80 mkw., a wysp 10 mkw. Międzynarodowa ekspansja rozpoczęła się w roku 2006, kiedy Inglot otworzył pierwszy franczyzowy salon w Montrealu.

Firma Inglot została założona w roku 1983 przez Wojciecha Inglota absolwenta Wydziału Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początkowo firma tylko produkowała kosmetyki. Rok 2001 przyniósł otwarcie pierwszego stoiska firmowego Inglot we Wrocławiu.