Salon H&M
Salon H&M

Na początku października 2013 roku w warszawskim centrum handlowym Sadyba Best Mall swój sklep uruchomi szwedzka marka odzieżowa H&M. Najemca zajmie lokal na poziomie 1 i 2 galerii. Firma Klépierre, która zarządza obiektem nie zdradza jaką powierzchnię zajmie nowy najemca.

Grupa H&M jest właścicielem takich marek jak H&M, COS, & Other Stories, Monki, Weekday and Cheap Monday. Na koniec czerwca br. firma prowadziła 2926 sklepów. W planach spółki na ten rok jest otwarcie 350 sklepów H&M. Nowe sklepy powstaną w Chile, Serbii, Indonezji, Estonii, na Litwie oraz w Chinach. Spółka nie wyklucza dalszej ekspansji w Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Polsce i Francji. W Polsce działają obecnie 103 salony marki (każdy mierzy ok. 1,5-2 tys. mkw.), głównie w centrach handlowych.

Centrum Handlowe Sadyba Best Mall zlokalizowane jest w warszawskiej dzielnicy Sadyba, przy ulicy Powsińskiej prowadzącej do Wilanowa, Powsina i dalej do Konstancina-Jeziornej. Sadyba Best Mall oferuje ok. 90 sklepów i 980 miejsc parkingowych. Powierzchnia handlowa obiektu to blisko 23 tys. mkw. Obiekt rocznie odwiedza ponad 7 mln osób. Sadyba Best Mall jest zarządzana przez Klepierre Management Polska sp. z o.o.