Salon Wojas
Salon Wojas

W centrum handlowym Plaza w Poznaniu od 10 sierpnia br. działa zmodernizowany salon sieci Wojas. Wystrój salonu charakteryzuje się zestawieniem jasnych kolorów oraz przestrzennym układem mebli. Nowoczesny charakter wnętrza salonu w Plaza Poznań podkreślają stalowe elementy oraz zdjęcia ilustrujące proces produkcji obuwia.

W tym roku spółka zmodernizowano salon m.in.: w Galerii Krakowskiej i Silesia City Center w Katowicach.

Przedstawiciele spółki Wojas będą uczestnikami wrześniowej edycji Shopping Center Forum.

W 2012 roku został odwary pierwszy salon w nowej stylistyce i znajduje się w Centrum Handlowym Janki. Nowy standard projektowy dla salonów Wojas wdrożyła firma Schwitzke Górski sp. z o.o.

Wojas SA w lipcu 2013 roku wyniosła ponad 10,7 mln zł i była wyższa o 4,4 proc. od przychodów osiągniętych w lipcu 2012 roku.

Wojas w pierwszym kwartale 2013 roku uruchomiła 5 salonów własnych w Polsce (Wadowice, Galeria Łódzka w Łodzi, Szczecin Auchan Kołbaskowo, Złote Tarasy w Warszawie, Galeria Veneda w Łomży) oraz zamknęła 2 sklepy (Kraków Carrefour, Gorzów Wielkopolski).

Firma Wojas została założona w 1990 roku. Na dzień 31 marca 2013 roku własna sieć sprzedaży detalicznej Wojas obejmowała 144 sklepy, na co składało się: 135 salonów firmowych w kraju i 9 salonów firmowych Wojas na Słowacji. Dodatkowo sieć sklepów franczyzowych zlokalizowanych na Ukrainie i w Rosji zwiększyła się o 3 nowe punkty i od końca marca 2013 roku sieć franczyzowa liczy 5 .punktów. Spółka prowadzi również sprzedaż produktów w sklepie internetowym.