Galeria Dominikańska

Spółka Atrium Poland 3, która zajmuje się m.in. zarządzaniem i wynajmem powierzchni w centrach handlowych (np. Reduta i Promenada w Warszawie, Galeria Copernicus w Toruniu), otrzymała decyzję UOKiK pozwalającą na przejęcie kontroli nad warszawską spółką ILWRO Joint Venture –właścicielem Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu.

Natomiast amerykańska spółka BlackRock będzie mogła przejąć kontrolę nad spółką MGPA, która zarządza funduszami, będącymi właścicielami m.in. budynków Rondo I w Warszawie oraz centrów handlowych Karolinka w Opolu i Pogoria w Dąbrowie Górniczej.

Przypomnijmy, Grupa Atrium European Real Estate kupiła Galerię Dominikańską we Wrocławiu za kwotę 151,7 mln euro. Dotychczasowym właścicielem centrum handlowego była spółka join venture pomiędzy rodziną Otto i Deutsche EuroShop AG.
Inwestycja jest finansowana z istniejących zasobów finansowych Grupy. Centrum handlowym po przejęciu w dalszym ciągu zarządzać będzie spółka ECE, ściśle współpracując z wewnętrznym zespołem ekspertów zatrudnianych przez Atrium.

Galeria Dominikańska oferuje około 32,9 tys. mkw. powierzchni najmu brutto na trzech poziomach. W obiekcie znajduje się ponad 100 lokali użytkowych oraz siłownia wynajęta przez AM Fitness Club. Zarówno poszczególne lokale użytkowe, jak i 1250 mkw. powierzchni biurowej są w pełni wynajęte. Głównymi najemcami są: supermarket Carrefour oraz salon Media Markt, a także różnorakie polskie i zagraniczne marki, w tym Van Graaf, Zara, Pull & Bear, Bershka, Benetton, Douglas, Sephora, Mango, Max Mara, New Yorker i Reserved. Galeria posiada także ofertę punktów gastronomicznych oraz usług hotelarskich. Średni okres trwania wszystkich umów najmu wynosi 6 lat. Do centrum przynależy 900 miejsc parkingowych.

Atrium Poland będzie prezentować swoje projekty podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, która odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.