Pogodne Centrum w Oleśnicy

Trwają prace związane z budową Pogodnego Centrum w Oleśnicy. Obiekt ma zostać otwarty w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Prace przy nowej inwestycji Rank Progress, która powstaje w Oleśnicy, przebiegają zgodnie z planem. Budowa Pogodnego Centrum rozpoczęła się w czerwcu br. Obecnie generalny wykonawca prowadzi działania związane ze wznoszeniem obiektu – zakończono już roboty fundamentowe i trwa montaż konstrukcji żelbetonowej.

Jednocześnie trwają prace instalacyjne, m.in. kładzione są sieci elektroenergetyczne, trwa budowa kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej. Drogowcy prowadzą także roboty przy przebudowie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Oliwkowej, które będzie pełnić rolę głównej drogi dojazdowej do Pogodnego Centrum.

– Budowa Pogodnego Centrum przebiega zgodnie z założeniami. Do końca tego roku planujemy zakończyć prace na zewnątrz budynku – mówi Łukasz Gruszczyński, dyrektor marketingu Rank Progress SA. – Inwestycja w Oleśnicy łączy w sobie funkcje retail parku z galerią handlową, uwzględniając potrzeby mniejszych najemców.

Pogodne Centrum w Oleśnicy jest już w 100 proc. skomercjalizowane. Znajdą się w nim: supermarket spożywczy, market RTV/AGD, sieciowa drogeria, salon z wyposażeniem domu, butiki odzieżowe i punkty usługowe. Obiekt będzie miał 7700 mkw. powierzchni najmu. Przewidziano również parking na 250 miejsc. Generalnym wykonawcą inwestycji w Oleśnicy jest firma Erbud SA. Otwarcie centrum planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. W latach 2001 – 2013 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, w tym wybudował 8 własnych galerii i parków handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy, Kaliszu, Kłodzku, Zamościu, Zgorzelcu oraz Grudziądzu.

Projekty Rank Progress będą prezentowane na Shopping Center Forum na stoisku 7.6. Forum odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.