Bartosz Kazimierczuk, prezes Budner Investment

– Nie mamy ambicji realizować rocznie 30 czy 50 parków handlowych. Stawiamy stanowczo na jakość. Obecnie mamy w przygotowaniu 10 projektów Shopin. Pierwszy w Łodzi Nowosolnej jest realizowana, a wkrótce ruszy budowa w Garwolinie. Dzisiaj deklarowana liczba parków Shopin to około 70 obiektów – powiedział portalowi Retailnet Bartosz Kazimierczuk, prezes Budner Investment.

– Nasycenie dużych miast galeriami zmusza do szukania nowych rozwiązań. Tendencja zbliżania się do klienta jest nieodwracalna. Wycieczki po 100 km na zakupy do miast wojewódzkich będą zanikać, mieszkańcy mniejszych miast chcą mieć pełną ofertę na miejscu. Parki handlowe są w wielu miejscach jedyną możliwością stworzenia skoncentrowanej oferty handlowej. Nie obawiam się zmiany tego trendu. Chyba, że w przyszłości miasta wielkości 20 – 30 tys mieszkańców zaczną fundować sobie Złote Tarasy – dodał Bartosz Kazimierczuk.

Pierwsze parki handlowe Shopin powstaną w Łodzi Nowosolnej i w Garwolinie już w 2014 roku. Shopin Łódź Nowosolna oferuje 4 tys. mkw. powierzchni. W skład kompleksu wchodzi sklep spożywczy sieci Netto o powierzchni 1,2 tys. mkw. oraz około 160 miejsc parkingowych.

Spółka Budner Investment należy do Grupy Budner – firmy o wieloletniej tradycji oraz doświadczeniu w realizacji obiektów biurowo-usługowych, przemysłowo-handlowych a także mieszkaniowych. Firma specjalizuje się w nabywaniu nieruchomości inwestycyjnych, koordynacji procesów administracyjnych i budowie obiektów handlowo – usługowych.

Spółka Budner Investment zaprezentuje projekt parków handlowych Shopin przy stoisku nr 1.9 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.