Katalog z najnowszą kolekcją, dostęp do limitowanych serii ubrań, informacje o nadchodzących wyprzedażach i własny profil modowy – Free People, kobieca marka odzieżowa należąca do amerykańskiej sieci Urban Outfitters udostępniła swoją aplikację mobilną.

Program pozwala na podglądanie katalogu ubrań i zakupy online, ale też daje klientom dostęp do limitowanych serii, pozwala śledzić nadchodzące trendy i dzielić się nimi w mediach społecznościach oraz zawiadamia o wyprzedażach. Według szacunków własnych w pierwszym tygodniu od uruchomienia platformy sprzedaż online firmy wzrosła o 10%.

Sukces może wynikać z faktu, że aplikacja zawiera wiele oryginalnych rozwiązań takich jak personalizacja konta przez dodawanie zdjęć profilowych. Użytkownicy aplikacji mogą też komentować nowe produkty i przesyłać swoje zdjęcia. Free People app ułatwi też korzystanie z modowego serwisu społecznościowego FP Me, uruchomionego przez firmę w lutym tego roku. Zintegrowany z Instagramem portal umożliwia klientkom tworzenie własnych stylizacji oraz komentowanie i dzielenie się opiniami z innymi użytkownikami. Twórcy aplikacji zadbali także o szybką lokalizację najbliższych sklepów oraz funkcję skanowania metek w sklepie, umożliwiającą odczytanie szczegółowych informacji o produkcie na ekranie telefonu.

“Nasi odbiorcy są coraz bardziej mobilni, dlatego cieszymy się, że możemy zaproponować im aplikację, która łączy zakupy w tradycyjnym sklepie z tymi online, usprawniając je, a także buduje relację z klientem w zupełnie nowym stylu” powiedział dyrektor marketingu Free People, Jed Paulson. Jak podkreslił „kierujemy nasze produkty do młodych, kreatywnych, pewnych siebie kobiet z klasą, które świetnie czują się w swojej skórze”. Co ciekawe twarzą letniej kolekcji marki jest polska supermodelka Anja Rubik..

Urban Outfitters jest spółką notowaną na nowojorskiej giełdzie. W 2012 roku jej obroty sięgały 2,8 mld dolarów. W ponad 400 sklepach na całym świecie sprzedaje produkty marek Urban Outfitters, Anthropologie, Free People, Terrain oraz BHLDN. Free People app jest dostępna tylko w wersji na iPhona, Ipoda i Ipada.