Salon Prima Moda

Od 10 sierpnia klienci warszawskiej Galerii Mokotów mogą ponownie udać się na zakupy do salonu marki obuwniczej Primamoda. Wnętrze salonu zostało przygotowane według najnowszej koncepcji designerskiej. Przestrzeń wypełniają jasne nowoczesne meble, metaliczne i szklane detale oraz klimatyczne oświetlenie. Salon znajduje się na I piętrze galerii.

Obecnie spółka Prima Moda posiada 41 salonów, w tym tylko jeden jest zlokalizowany poza galerią handlową. W 2011 roku spółka otworzyła 7 salonów własnych zarówno w nowych, jak i istniejących galeriach m.in. w Blue City Warszawa. Średnia powierzchnia otwieranych salonów wynosi 100 mkw. Spółka stara się instalować swoje sklepy na parterze domów handlowych w sąsiedztwie znanych brandów modowych.

Prima Moda SA nie planuje na 2013 rok nowych otwarć salonów, ale nie wyklucza zamknięć punktów w których wyniki sprzedaży nie są zadawalające. Spółka zakończyła I kwartał 2013 roku przychodami na poziomie 10,5 mln zł wobec ponad 13,9 mln zł rok wcześniej.

Prima Moda SA jest obecna na rynku obuwniczym od początku lat 90-tych. Sklepy sieci oferują obuwie damskie, męskie, torebki, środki konserwacji do obuwia, galanterię skórzaną. Firma w 2006 roku została przekształcona ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną z siedzibą we Wrocławiu. Prima Moda SA w listopadzie 2007 roku zadebiutowała na GPW w Warszawie.