Galeria Nowy Świat w Rzeszowie łączy funkcje handlowe, rekreacyjne i społeczne. W obiekcie powstało pierwsze na rynku rzeszowskim kino 6D, działa również Park Rozrywki Kula Bowling & Club, sala zabaw dla dzieci Kinder Planeta, Szkoła Muzyczna Yamaha czy Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris.

– Blisko 4-letnia Galeria Nowy Świat stała się ulubionym miejscem nie tylko zakupów ale też spędzania wolnego czasu mieszkańców Rzeszowa i okolicy. Klienci mają do dyspozycji ponad 80 sklepów, w tym 15 sklepów wielko i średnio powierzchniowych. Mimo zmieniającej się koniunktury rynkowej oraz wzrastającej konkurencji pierwsze półrocze 2013 roku dla Galerii Nowy Świat okazało się stabilne. Podczas tego okresu odnotowaliśmy wzrost odwiedzalności obiektu, a także wzrost obrotów u dużej grupy najemców – mówi w rozmowie z Retailnet Radosław Szczepaniak – Prezes Zarządu spółek grupy Womak Holding.

– w Galerii NŚ znajdą się te wszystkie marki, które w takim miejscu być powinny. Wśród najemców są między innymi: 2-poziomowy sklep sieci C&A , H&M, New Yorker, KappAhl, perfumeria Douglas, Electro World, Deichmann, Gerry Weber, Aryton, Rossmann, KIK . Stawiamy również na lokalny biznes – wśród naszych najemców mamy wiele podkarpackich firm, między innymi cukiernię Santos, kwiaciarnię Anes – dodaje.

Firma Womak Holding zdecydowała się na współpracę z firmą doradczą CBRE. Czy w związku z tym klienci mogą liczyć na pojawienie się nowych marek niedostępnych jeszcze w Rzeszowie?

– Jestem przekonany, że dzięki naszej współpracy z CBRE w Nowym Świecie zadebiutują ciekawe, atrakcyjne brandy. CBRE to międzynarodowa firma świadcząca usługi doradcze i pośrednictwa w najmie na rynku nieruchomości komercyjnych. Jest to pierwsza i jedyna firma z branży nieruchomości komercyjnych uwzględniona w prestiżowym rankingu Fortune 500 – twierdzi Radosław Szczepaniak.

Nowy Świat to galeria handlowa działająca od 26 listopada 2009 roku. Wyróżnia się nową technologią i zastosowanymi w niej rozwiązaniami architektonicznymi. Fasada utkana jest z siatki ze stali szlachetnej otacza bryłę budynku świecąc tysiącami LED. Na 24 tys. mkw. powierzchni handlowej reprezentowani są m.in. H&M, C&A, New Yorker, Rossmann, Deichmann, Delta Sport, Kappahl, Tatuum, Gerry Weber, Sony Centre, Douglas, KiK, Electro World.