Maciej Krenek, managing director RE project development w rozmowie z redakcją z Retailnet wyjaśnił dlaczego firma decyduje się na budowę tak zwanych centrów codziennych. Jedno z nich powstanie w warszawskiej dzielnicy Wawer.

– Dzielnica Wawer odpowiada profilowi centrów handlowych Ferio. Idea Ferio przewiduje budowanie obiektów handlowych m.in. w mieszkalnych dzielnicach dużych miast. Tak, jak to było w przypadku naszego pierwszego projektu zrealizowanego w 2005 roku we Wrocławiu, Ferio Gaj. Uważamy, że rynek centrów codziennych, wygodnych zakupów, ma duży potencjał ze względu na rosnącą skłonność klientów do oszczędzania czasu, czy to spędzonego w galerii handlowej, czy też czasu dojazdu – mówi w rozmowie z Retailnet Maciej Krenek.

– Wawer wykazuje sporą dynamikę zmian, szczególnie w strukturze mieszkańców. Nowe projekty mieszkaniowe, chęć ucieczki ze śródmieścia, bliskość natury powoduje, że wiele osób, szczególnie rodzin, decyduje się na przeprowadzkę do Wawra. A to są naturalni klienci centrów handlowych Ferio. Najważniejszym jednak powodem naszej decyzji jest doskonała lokalizacja. Ferio Wawer znajdować się będzie w Międzylesiu, przy ruchliwej ulicy Patriotów, głównej arterii Wawra i całej tzw. linii otwockiej, przebiegającej wzdłuż linii kolejowej. Oznacza to jego znakomitą dostępność dla klientów oraz świetną widoczność. Wraz z sąsiadującym Urzędem Dzielnicy nasze Ferio współtworzyć będzie nowe centrum administracyjno-handlowe – dodaje.

Firma RE project development złożyła już wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

– Zaczynamy podpisywać już pierwsze umowy. Na ukończeniu są negocjacje z operatorem spożywczym. Trwają intensywne rozmowy z innymi najemcami-kotwicami. Komercjalizacją zajmuje się firma Aspenn. Oczywiście zapraszamy do rozmów nie tylko najemców sieciowych, ale i lokalnych przedsiębiorców – twierdzi Maciej Krenek.

RE project development zaprezentuje swoje projekty przy stoisku nr 6.1 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.