Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds

Elbfonds Development obecnie prowadzi aktywnie proces komercalizacji marcredo Galeria Głogów. Obecnie finalizowany jest proces wyboru generalnego wykonawcy.

– Jak tylko podpiszemy umowę z wybraną firmą wówczas rozpoczniemy budowę. Przewidujemy, że będzie to jesienią 2013 roku – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds.

– Mamy podpisaną umowę najmu z dużym sklepem z branży odzieżowej. Ponadto wiele umów najmu jest w trakcie negocjacji, m.in. z operatorem kinowym, supermarketem spożywczym, sklepem RTV/AGD, operatorami z branży gastronomicznej. Jednak również i w tym przypadku stosujemy się do klauzuli o poufności. W związku z czym nazwy sklepów ujawnimy jak tylko zostaną podpisane umowy najmu i pod warunkiem, że uzyskamy na to zgodę najemców – dodaje.

Projekt w Głogowie jest znacznie większy od projektu w Kutnie. Jest to związane z budową kina.

– Różnica w wielkości projektów w Kutnie i w Głogowie odzwierciedla przede wszystkim potencjał tych miast. W marcredo Galeria Głogów zaprojektowane zostało 3-salowe kino, gdyż w Głogowie jest duże zapotrzebowanie na tego typu ofertę rozrywkową. Będzie to pierwsze kino w Głogowie, na które lokalni mieszkańcy czekają z niecierpliwością – twierdzi Stephan Groht.

Elbfonds Development zaprezentuje projekt marcredo w Głogowie przy stoisku nr 3.4 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.