Zajmujący ponad 1400 metrów kwadratowych obraz zdobi wschodnią ścianę Galerii Krakowskiej od strony Dworca Głównego. Jego autorką jest związana z gdańską ASP muralistka – Justyna Posiecz-Polkowska.

Pod koniec 2011 r. powstał pomysł, aby jedną z największych powierzchni komercyjnych położonych w centrum miasta, ścianę Galerii Krakowskiej od strony Dworca Głównego przeznaczyć na niekomercyjne cele. Dyrektor Galerii, Ryszard Wysokiński zaproponował powierzenie tej przestrzeni w ręce artystów nurtu street artu. Pomysł poddany został dyskusji. W debacie wzięli udział przedstawiciele władz miasta, profesorowie krakowskich szkół artystycznych, dyrektorzy instytucji kultury, dziennikarze i artyści. Ich opinie nadały kształt międzynarodowemu konkursowi MALL WALL ART, którego pomysłodawcą i głównym promotorem od początku był dyrektor Galerii Krakowskiej. W grudniu 2012 roku ogłoszony został konkurs na projekt muralu. Nagrodą w konkursie było 20 tys. zł oraz realizacja nagrodzonej pracy. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac z całego świata.

W pierwszym etapie obrad, Jury wybrało spośród 500 nadesłanych prac – 55 najlepszych. W ścisłej czołówce znalazły się projekty o międzynarodowym charakterze, zarówno bardzo uniwersalne w wymowie, ale także takie, które bardzo dosłownie nawiązywały do lokalnych symboli. Każda z nich była szczegółowo omawiana.

W drugim etapie drogą głosowania wybrano trzy prace. Ostatecznie zwyciężyło dzieło polskiej artystki związanej z Gdańską Szkołą Muralu, Justyny Posiecz – Polkowskiej. Podczas obrad Jury podkreślało obraz od maja zdobi wschodnią powagę i zabawę formą, sztukę wysoką z „ludową”; ma w sobie solidność i oddech. Jest do oglądania pod różnym kątem i z różnych odległości.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku. Położona jest w centrum Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Dzięki świetnemu połączeniu z Dworcem Głównym PKP i autobusowym, z linią komunikacji miejskiej, z portem lotniczym Balice oraz największemu w centrum parkingowi jest najdostępniejszym miejscem Krakowa. Obszar oddziaływania Galerii Krakowskiej obejmuje ponad 1,3 mln. mieszkańców woj. małopolskiego. Łączna powierzchnia 270 punktów handlowych położonych na 3 poziomach wynosi 60 tys. mkw., a także 4500 mkw. powierzchni biurowych.

Już od roku 1965 ECE działa, jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. W 185 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 38 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach około 17 500 sklepów mieszczących się na powierzchni 6 milionów metrów kwadratowych osiąga obroty na poziomie 19 miliardów euro rocznie.

Do centrów tych zaliczają się w Polsce m.in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska, a w Niemczech Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 15 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy, Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, Milaneo w Stuttgarcie.

Z projektami ECE będzie można zapoznać się podczas Shopping Center Forum 2013 Fall Edition przy stoisku 5.3.