Salon CCC w CH Donauzentrum w Wiedniu
Salon CCC w CH Donauzentrum w Wiedniu

CCC Austria Ges.m.b.H. – spółka zależna od CCC SA, uruchomiła dwa salony obuwnicze w Austrii. Obydwa salony są zlokalizowane w Wiedniu. Pierwszy został otwarty w lipcu br. w centrum handlowym Donauzentrum, a drugi 14 sierpnia. Wkrótce spółka planuje kolejne otwarcia salonów w Wiedniu, Innsbrucku i Graz.

Spółka realizuje obecnie pilotażowy program ekspansji swoich sklepów na pięciu rynkach zagranicznych, gdzie planuje otworzyć do końca roku ponad 20 sklepów: w Austrii (7 sklepów), Słowenii (4 sklepy), Chorwacji (7 sklepów), Turcji (3 sklepy) i Niemczech (3 sklepy).

Ostatnio zarząd spółki CCC podjął decyzję o utworzenia spółki CCC Germany GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, Niemcy. Powołanie nowej firmy stanowi kolejny etap realizacji strategii ekspansji i rozwoju sieci sprzedaży zagranicznej. CCC SA planuje pierwszy sklep w Niemczech uruchomić w październiku 2013 roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki CCC SA za lipiec 2013 wyniosły 114,3 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 45,1 proc.

Jak już informowaliśmy, spółka zaplanowała na ten rok zwiększenie liczby swoich sklepów o 50 nowych placówek. Sieć sprzedaży będzie rozwijana m.in. w regionach, w których jest słabiej obecna. Spółka stawia na rozbudowę sieci, przez wynajmowanie powierzchni handlowych w nowo powstających atrakcyjnych centrach handlowych, starannie dobranych pod względem zyskowności i stopy zwrotu.

CCC SA jest właścicielem sieci sklepów CCC, Lasocki, Quazi, Boti. Na koniec marca 2013 roku sieć sprzedaży grupy kapitałowej CCC SA. obejmowała 706 placówek.