Po sukcesie paczkomatów InPost, Grupa Integer.pl wprowadza nowe narzędzie usprawniające dokonywanie zakupów w sieci. System płatności online InPay24 został oparty na bankowości internetowej. Powstał we współpracy z Sofort Banking, międzynarodowym operatorem płatności online obsługującym ponad 25 tys. sklepów internetowych.

„InPay24 to kolejne narzędzie Grupy Integer.pl, które zwiększy popularność internetowych zakupów” – zapewnia Rafał Brzoska, prezes Grupy. Twórcy systemu stawiają na prostotę i bezpieczeństwo – do korzystania z InPay24 nie będzie wymagana rejestracja, a zautomatyzowany proces obsługi pozwoli właścicielom sklepów zapomnieć o związanych z wiarygodnością finansową płacącego. Po przekierowaniu do szyfrowanej bramki płatności sofort.com, klient będzie mógł skorzystać z usługi poprzez logowanie do własnej bankowości internetowej, a sprzedawca natychmiast otrzyma potwierdzenie płatności. Ponieważ przelew zlecany jest automatycznie w internetowej bankowości klienta, sprzedawca otrzymuje potwierdzenie zleconej płatności w czasie rzeczywistym. Dzięki temu może natychmiast zlecić wysyłkę zamówionych towarów lub udostępnić dobra cyfrowe klientowi. Twórcy systemu zapewniają, że będzie on bardzo prosty do zintegrowania, bez względu na używany system sprzedażowy.

InPay24 oferuje przy tym najniższą prowizję na rynku w wysokości 1% wartości transakcji, tymczasem średni koszt na rynku wynosi 2%. InPay24 to krok w stronę zmniejszenia kosztów związanych z dokonywaniem płatności. „Najniższa prowizja na rynku w połączeniu z gwarancją realizacji zlecenia, to najlepszy wybór spośród dostępnych opcji przeprowadzania transakcji na polskim rynku e-handlu. Stosowana przez nas strategia integracji wielu usług w obrębie e-commerce to kluczowy kierunek rozwoju naszej firmy, doceniany przez akcjonariuszy” – dodaje Rafał Brzoska.