Wizualizacja Galerii Dębiec

Grupa kapitałowa Red Real Estate Development, inwestor Galerii Dębiec w Poznaniu, poinformowała, że otwarcie obiektu zaplanowano na trzeci kwartał 2014 roku, a nie jak wcześniej informowano, na pierwszy kwartał.

Inwestor poinformował,  że w czerwcu tego roku został przebudowany pas jezdni i wykonano wjazd do nowopowstającego obiektu z ul. 28 Czerwca 1956 r. Obecnie prowadzone są roboty związane z wykonaniem fundamentów tj. stóp i ław fundamentowych, a także słupów i ścian żelbetowych.

Otwarcie Galerii Dębiec zaplanowane zostało na 30. września 2014 roku, a nie jak informowano jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, w pierwszym kwartale 2014 roku.

Inwestycję prowadzi grupa kapitałowa Red Real Estate Development, która jesienią 2011 roku, rozpoczęła na sąsiedniej parceli realizację pierwszego etapu Red Park. Galeria Dębiec ma uzupełniać infrastrukturę handlowo-usługową tej części miasta.

Dwupoziomowy kompleks handlowy o powierzchni handlowo-usługowej liczącej blisko 10 tys. mkw. pomieści 54 lokale o pow. od 20 do 500 mkw. Obiekt na powierzchni całkowitej ok. 20 tys. mkw. zaoferuje parking z 229 miejscami postojowymi na poziomie poniżej powierzchni handlowej i 121 miejsc na parkingu zewnętrznym. Obiekt został zaprojektowany przez poznańską pracownię architektoniczną Archikwadrat.

RED Real Estate Development Sp. z o.o. to międzynarodowa firma prowadząca działalność deweloperską. W Polsce jest obecna od 2006 roku. Realizuje w Warszawie wieloetapowe osiedle Alpha. Prowadzi także inwestycję we Wrocławiu, w której oferuje lofty.