Uczestnikami tegorocznego Shopping Center Forum 2013 będą nie tylko przedstawiciele deweloperów i najemców, ale także reprezentanci urzędów miast. W Forum uczestniczyć będzie między innymi Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Podczas wrześniowego SCF będzie można porozmawiać z prezydent na temat możliwości budowy obiektów handlowych na działkach dostępnych w tym mieście.

– Jedna z działek, którą oferuje Ruda Śląska znajduje się w dzielnicy Bykowina przy ul. Górnośląskiej. Teren przeznaczony jest pod usługi komercyjne takie jak: handel o powierzchni sprzedaży poniżej 2000 mkw., gastronomię, turystykę, komunikację, centra wystawiennicze, instytucje finansowe, usługi hotelarskie czy targowiska. Działka ta mierzy 3,4 ha – mówi w rozmowie z Retailnet przedstawiciel Wydziału Rozwoju Miasta Urząd Miasta Ruda Śląska.

Miasto posiada także równie atrakcyjną działkę mierzącą 3,6 ha pod zabudowę handlową w dzielnicy Chebzie przy ul. Szyb Barbary. Teren ten położony jest bezpośrednio przy zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej. Nieruchomość ta jest niezabudowana.

Ruda Śląska oferuje też działkę z możliwością budowy obiektu handlowego w dzielnicy Bykowina przy ul. Górnośląskiej o powierzchni 1,8 ha. Miasto ma w swojej ofercie także teren zabudowany o powierzchni 1,5 ha z przeznaczeniem dopuszczalnym pod usługi handlowe i gastronomię, a także hotelarskie. Teren ten znajduje się w dzielnicy Wirek przy ul. Polnej.

O tych i innych gruntach będzie można porozmawiać z prezydent miasta podczas Shopping Center Forum, które odbędzie się w dniach 18-19 września 2013 w Warszawie. Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013 znajduje się tutaj.

Ruda Śląska to miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim. Miasto obecnie zamieszkuje ponad 140 tys. ludzi. Ruda Śląska ze względu na swoje położenie w centrum konurbacji górnośląskiej jest miejscem dogodnym dla podejmowania działalności inwestycyjnej. Dodatkowym atutem jest autostrada A4 (południowe dzielnice miasta) oraz Drogowa Trasa Średnicowa (północne dzielnice).