Salon Wojas
Salon Wojas

21 sierpnia spółka Wojas uruchomiła kolejny salon w galerii handlowej. Nowy punkt sieci znajduje się w CH Riviera ( dawniej CH Wzgórze). Wnętrze salonu charakteryzuje się zestawieniem jasnych kolorów oraz przestrzennym układem mebli.

W 2013 roku spółka planuje docelowo zwiększyć sieć Wojas o 10 salonów. Dotychczas otwarto salony w: Wadowicach, Galerii Łódzkiej w Łodzi, Szczecin Auchan Kołbaskowo, Złote Tarasy w Warszawie, Galerii Veneda w Łomży, Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz zamknęła 2 sklepy (Kraków Carrefour, Gorzów Wielkopolski).

Ponadto firma dostosowuje działające salony do nowej stylistyki. W tym roku zmodernizowała swoje punkty m.in. w CH Plaza w Poznaniu, Galerii Krakowskiej, czy Silesia City Center w Katowicach.

W 2012 roku został odwary pierwszy salon w nowej stylistyce i znajduje się w Centrum Handlowym Janki. Nowy standard projektowy dla salonów Wojas wdrożyła firma Schwitzke Górski sp. z o.o.

Wojas SA w lipcu 2013 roku wyniosła ponad 10,7 mln zł i była wyższa o 4,4 proc. od przychodów osiągniętych w lipcu 2012 roku.

Firma Wojas została założona w 1990 roku. Na dzień 31 marca 2013 roku własna sieć sprzedaży detalicznej Wojas obejmowała 144 sklepy, na co składało się: 135 salonów firmowych w kraju i 9 salonów firmowych Wojas na Słowacji. Dodatkowo sieć sklepów franczyzowych zlokalizowanych na Ukrainie i w Rosji zwiększyła się o 3 nowe punkty i od końca marca 2013 roku sieć franczyzowa liczy 5 .punktów. Spółka prowadzi również sprzedaż produktów w sklepie internetowym.