Wizualizacja Galerii Galena

W pierwszym półroczu 2013 roku spółka P.A. Nova odnotowała spadek przychodów w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 6,2 proc. przy jednoczesnym wzroście zysku ze sprzedaży o 56,3 proc. i zysku netto o 6,16 proc. – czytamy w komunikacie spółki.

Spółka odnotowała 8,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2013 r. wobec 7,79 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 14,47 mln zł wobec 6,43 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 67,03 mln zł w I poł. 2013 r. wobec 71,47 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2013 r. wyniósł 4,57 mln zł wobec 4,10 mln zł zysku rok wcześniej.

Jednym z głównych celów spółki, jak poinformowano, jest zdobycie znaczącej pozycji na rynku usług budowlanych w zakresie realizacji obiektów handlowych w miejscowościach o liczbie ludności około 20-100 tys. mieszkańców.

P.A. Nova koncentruje się na kompleksowej realizacji obiektów handlowych, obejmujących galerie handlowe oraz obiekty handlu wielkopowierzchniowego, poprzez zacieśnianie współpracy z czołowymi sieciami handlowymi działającymi na rynku krajowym.

Spółka zamierza kontynuować realizację tego typu projektów zarówno w formule generalnego wykonawstwa, jak i w formie deweloperskiej.

– Obecnie istnieje możliwość rozwijania tej działalności z uwagi na niesłabnące zainteresowanie sieci handlowych ekspansją zwłaszcza w miastach o coraz mniejszej ilości mieszkańców – czytamy w komunikacie.

Zarząd, jak poinformowano, aktywnie monitoruje rynek nieruchomości i nie wyklucza możliwości nabycia nowych gruntów zarówno pod obiekty usługowo-handlowe, mieszkaniowe jak i użyteczności publicznej oraz akwizycji spółek działających w branży budowlanej o profilu działalności komplementarnym do działalności spółki.

Obecnie spółka prowadzi prace budowlane przy realizacji parku handlowego w Myszkowie. Planowana powierzchnia najmu w tym obiekcie wynosi 1,9 tys. mkw. Otwarcie obiektu jest planowane na drugą połowę września 2013 roku.

Firma planuje także realizację obiektu handlowego w Jaworznie. Otwarcie Galerii Galena zaplanowano na rok 2015. Galeria handlowa powstanie w śródmieściu Jaworzna, naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Rzemieślniczej, Kolejowej oraz Grunwaldzkiej. Będzie to galeria o łącznej powierzchni najmu ponad 40 tys. mkw. W obiekcie planowane jest ponad 120 sklepów i punktów usługowych.

Przypomnijmy, firma P.A. Nova zrealizowała do tej pory 7 obiektów handlowych na własny rachunek o łącznej powierzchni najmu ponad 60 tys. mkw. ( obiekt handlowo-usługowy w Raciborzu, galerię handlową w Andrychowie, park handlowy w Chorzowie, galerię handlową Sanowa w Przemyślu , park handlowy w Stalowej Woli, galerię handlową Miodowa w Kluczborku  oraz galerię handlową Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu.

Projekty firmy P.A. Nova zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum przy stoisku 2.4