Krakowska firma wymyśliła produkt, który może znacznie ułatwić zakupy wszystkim klientom posiadającym smartfony. Sensory Estimote Beacons połączone ze specjalną mobilną aplikacją, mają usprawnić sprzedaż i pomóc klientom w podejmowaniu decyzji zakupowych.

Dzięki zamontowaniu kilku sensorów w sklepie na półkach lub przy wejściu, zarówno klient jak i właściciel sklepu będą mogli się lepiej porozumieć. Sensory mają naprowadzić klienta na dany produkt, poinformować o jego zaletach lub o tym czy jest obecnie w promocji. Z kolei dzięki Estimote sprzedawca będzie lepiej wiedział, co podoba się klientom w jego salonie.

Estimote działa w prosty sposób. Sensory wyłapują informację o produktach, które dotyka w sklepie klient. System połączony z sensorami analizuje to i automatycznie wysyła na smartfon klienta wszystkie informacje na temat produktu, co ma go przekonać do zakupu tego artykułu.

Jak informują twórcy Estimote produkt jest już testowany w kilku sieciach sprzedaży detalicznej w USA. Według analizy przeprowadzonej przez właścicieli, połowa klientów sklepów stacjonarnych posiada smartfony. Firma powstała w Krakowie i została założona przez Jakuba Krzycha i Łukasza Kostkę. Zespół tworzący Estimote liczy kilkunastu pracowników i został rozdzielony na siedzibę w Mountain View w Kalifornii i w Krakowie.