Spar

– Shopping Center Forum staje się dla Spar Polska tradycją uczestnictwa. Dla nas są to przede wszystkim spotkania oraz wymiany doświadczeń ekspertów z naszej branży. Obecnie Spar Polska posiada 138 sklepów, a do 2015 planujemy zwiększyć liczbę do 300 – powiedział redakcji retailnet Andrzej Grun, dyrektor d/s komercjalizacji Spar polska sp. zo.o.

W lipcu tego roku spółka przeniosła się do nowej siedziby w Rzeszowie przy ulicy Twardowskiego 9.

Spar Polska sp. z o.o. jest właścicielem sklepów Spar funkcjonujących w trzech formatach – Spar Express, Supermarket Spar oraz Eurospar.

Spar Express to sklepy o powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych z asortymentem produktów spożywczych. Spar Market to format sklepów detalicznych o powierzchni od 200 do 1000 mkw., z pełnym asortymentem produktów spożywczych. Z kolei Eurospar to sklepy o powierzchni od 1000 do 2,5 tys. mkw.

Spar Polska rozpoczął działalność w 1996 roku, a rok później otwarte zostały pierwsze sklepy należące do sieci. Obecnie w kraju funkcjonuje 138 punktów detalicznych. Za koordynację działań sieci w skali kraju oraz za wspieranie punktów detalicznych należących do organizacji odpowiada centralne biuro Spar Polska.

Przedstawiciele sieci będą obecni podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2013. Więcej o wydarzeniu znajduje się