Salon H&M
Salon H&M

Firma H&M podbija nowe europejskie rynki. Grupa otworzyła pierwszy sklep swojej flagowej marki na Litwie. Salon brandu znalazł się w Centrum Handlowym Akropolis w Wilnie.

H&M była jedną z najbardziej oczekiwanych marek przez klientów Wilna. Na otwarciu sklepu zjawiło się prawie 1500 osób. Pierwsi klienci ustawili się w kolejce po zakupy na 29 godzin przed otwarciem sklepu.

Pierwszy sklep na Litwie zajął dwa poziomy na łącznej powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych. Klienci mogą w nim znaleźć odzież damską, męską, młodzieżową, dziecięcą oraz akcesoria do domu.

Grupa H&M na dzień 31 lipca 2013 posiadała 2940 sklepów. W tym samym czasie w roku ubiegłym firma posiadała na świecie 2603 placówki.

W Polsce Grupa H&M posiada sklepy swojego flagowego brandu H&M, a także COS. Firma zapowiedziała, że już jesienią w Polsce zostaną otwarte pierwsze w naszym kraju sklepy H&M Home.

Na świecie H&M otwiera sklepy także innych marek: Monki, Weekday, Cheap Monday and & Other Stories.

Docelowo w planach spółki na ten rok jest otwarcie 350 sklepów H&M. Nowe sklepy powstaną w Chile, Serbii, Indonezji, Estonii oraz w Chinach. Spółka prowadzi dalszą ekspansję w Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Polsce i Francji.