Firma PB Górski złożyła wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Hevelius w Gdańsku. Inwestycja może więc rozpocząć się od momentu ostatecznego rozpatrzenia wniosku, czyli maksymalnie za 60 dni. Jak poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele firmy, deweloper nie planuje dzielić inwestycji na etapy.

Realizacja inwestycji będzie się wiązała z przebudową pobliskich ulic.

– Przebudowa ulic będzie się składała z czterech zadań. Pierwszym zadaniem inwestycji jest przebudowa zakrętu łączącego ulice Wajdeloty oraz Kilińskiego. Jest to modernizacja w ramach przebudowywanej przez miasto ulicy Wajdeloty i będzie ona obejmowała nieznaczną przebudowę zakrętu oraz budowę kanału ulgi rzeki Strzyży do wybudowanego przez dewelopera zbiornika retencyjnego. Drugie zadanie obejmować będzie modernizację części ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Nad Stawem oraz przebudowę Nad Stawem i wydłużenie jej aż do ulicy Kościuszki. Ulica Nad Stawem będzie bezpośrednim dojazdem do planowanego hotelu oraz wjazdu do parkingu dalerii – informują redakcję Retailnet przedstawiciele PB Górski.

– Trzecim zadaniem przebudowy jest dalsza część ulicy Kilińskiego prowadząca do Kościuszki. Ostatnim zadaniem budowy jest wykonanie nowej ulicy Lelewela, która łączyć będzie ulicę Kilińskiego i Plac Wybickiego. Większość modernizowanych ulic posiadać będzie infrastrukturę rowerową. Dzięki symulacjom wykonanym na zlecenie PB Górski wiadomo, że nowa infrastruktura drogowa zapewni nie tylko odpowiedni dojazd do galerii, ale także rozwiąże część problemów komunikacyjnych mieszkańców Wrzeszcza. Budowa tunelu pod ulicą Nową Kościuszki jest rozważana jednak jak dotąd nie podjęto w tej sprawie żadnych decyzji – dodają przedstawiciele inwestora.

Termin otwarcia galerii zaplanowano wstępnie na IV kwartał 2015 roku. Firma odpowiedzialna za komercjalizację to Galdeos s.c. Inwestorem obiektu jest PB Górski.

Galeria Hevelius powstanie w Gdańsku przy ul. Kilińskiego 1-5. Według projektu obiekt ma mieć ok. 25 tys. mkw. powierzchni handlowej. W galerii ma zostać otwartych od 150 do 200 sklepów, zależnie od wynajmowanego metrażu.

Galeria Hevelius zostanie zaprezentowana podczas Shopping Center Forum 2013 na stoisku numer 6.6. Więcej informacji na temat SCF 2013 znajduje się tutaj.