Lavard

24 sierpnia br. został otwarty kolejny salon marki odzieżowej Lavard w centrum handlowym. Tym razem punkt sieci o powierzchni 65 mkw. ruszył w CH Sadyba Best Mall. Powstał w oparciu o nowy koncept.

W najbliższym czasie firma otworzy cztery salony Lavard na bazie franchising. W II połowie września otwarcie salonu w CH PEPS w Gorlicach o powierzchni 70 mkw. Następnie we Wrocławiu (100 mkw.), Pietrowice i Czeladź CH M1.

Spólka do końca roku planuje otworzyć jeszcze 6 salonów własnych: w Galerii Katowickiej w Katowicach (114 mkw), w CH Riviera Gdynia (103 mkw.), CH Trzy Korony Nowy Sącz, City Center Poznań, Galeria Bronowice Kraków, Outlet Lublin.

Firma również rozwija się na Węgrzech. Posiada 27 punktów sprzedaży w sklepach typu multibrand. Ponad 30 punktów sprzedaży na Słowacji. Asortyment marki w mniejszej skali jest także dostępny w Austrii, Czechach, Łotwie, Litwie i Ukrainie. Współpraca z siecią TK MAXX poszerzyła ekspansję o rynek niemiecki.

Lavard jest polską marką, specjalizującą się w branży mody męskiej. W swojej ofercie posiada wysokiej, jakości asortyment, szyty na miarę włoskiego stylu min. kurtki, płaszcze, garnitury, koszule, szale, spodnie, marynarki oraz galanterię skórzaną. Część asortymentu pochodzi z Hiszpanii i Włoch.

Lavard jest właścicielem marki Dino Salvani, należy do grupy odzieżowej Gamatex. Obecnie w sieci znajduje się około 80 sklepów.