Chiński serwis Alibaba uruchomił AliSourcePro, nowe narzędzie, które ułatwia międzynarodowe transakcje handlowe.

Rozwój rynku online zaciera granice między państwami, a międzynarodowe relacje handlowe ulegają nieodwracalnym zmianom. Niestety znalezienie solidnego zagranicznego dostawcy nadal stanowi nie lada wyzwanie. Jak dotrzeć do właściwego producenta czy hurtownika, który na czas dostarczy towary zgodne ze wszystkimi zapisami specyfikacji?

Ułatwianie bezpiecznych kontaktów między małymi i średnimi firmami oraz producentami z innych stron świata stało się koniecznością. Z tą właśnie myślą stworzono system AliSourcePro.

Serwis w prosty sposób dostarcza informacje o zagranicznych dostawcach. Najpierw kupujący zamieszczają zapytania, w których opisują, co jest im potrzebne. Zapytania są rozsyłane do sprawdzonych, wiarygodnych producentów i hurtowników. Następnie platforma automatycznie weryfikuje oferty zwrotne i przesyła dziesięć najlepszych do kupującego, który podejmuje ostateczną decyzję. Użytkownik może wcześniej porównać oferty i skontaktować się z producentem po dodatkowe informacja albo by zamówić próbki. Alibaba zapewnia przy tym własny, bezpieczny dla kupujących system płatności – producent otrzymuje zapłatę dopiero po wysłaniu towaru do odbiorcy. Zamawiający mogą jednocześnie zatrudnić inspektorów, którzy zweryfikują jakość produkcji bezpośrednio w hurtowniach lub fabrykach.

System został zaprojektowany tak by minimalizować ryzyko transakcji i zwiększać zaufanie w segmencie B2B. AliSourcePro bazuje na systemie członkowskim i pozwala sprawdzić, jak długo dany sprzedawca prowadzi biznes korzystając z platformy. Czy Twoja firma nie powinna działać w tym systemie?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=94D_EYtYgak