Wizualizacja wnętrza CH Nowy Rynek

Spółka TK Development podpisała umowę najmu z właścicielem sieci drogerii. – Zawarta umowa zakłada realizację drogerii Rossmann na powierzchni blisko 400 mkw. w Centrum Handlowym Nowy Rynek w Jeleniej Górze – powiedziała Sylwia Balczyńska zajmująca się wynajmem powierzchni w CH Nowy Rynek.

CH Nowy Rynek to śródmiejska galeria modowa, w której pośród 115 lokali na 2 poziomach handlu będzie można znaleźć atrakcyjne marki, niektóre dotąd nieobecne w Jeleniej Górze. Aktualnie w gronie najemców znajdują się: H&M, Reserved, Cropp Town, Mohito, SinSay, House, CCC oraz Bershka i Stradivarius. Oprócz wymienionych umowy najmu podpisali Home&You i operator spożywczy Intermarche.

– Powierzchnie handlowe w naszej galerii cieszą się zainteresowaniem nie tylko z uwagi na wielkość inwestycji (ponad 26 tys. mkw. GLA) czy jej śródmiejską lokalizację, ale również z kilku istotnych powodów biznesowych, tj. wydanego pozwolenia na budowę oraz finansowania zapewnionego przez fundusz Heitman – dodała S. Balczyńska.

Inwestorem inwestycji Nowy Rynek jest fundusz inwestycyjny Heitman, który po swojej stronie ma 70 proc. udziałów spółki celowej projektu, pozostałe 30 proc. jest po stronie dewelopera TK Development, który odpowiada za wynajem powierzchni. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Inwestycja dotyczy 3 hektarowej działki, położonej centralnie w Jeleniej Górze. Lokalizacja CH Nowy Rynek pozwala na łatwy dostęp zarówno od strony przy alei Jana Pawła II, stanowiącej drogę tranzytową pomiędzy Wrocławiem a granicą z Czechami, jak i ul. Podwale, graniczącej ze Starym Miastem.

TK Development wybuduje centrum handlowe o powierzchni 56 tys. mkw., w tym 24 tys. mkw. powierzchni najmu. W obiekcie powstanie około 115 sklepów oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie około 800 miejsc postojowych zlokalizowanych na parkingu na poziomie -1 i +2. Integralną częścią galerii handlowej Nowy Rynek będzie jeleniogórski dworzec PKS.