Mikael Andersson, Head of Expansion FI, PL, CZ KappAhl

Uczestnikiem Shopping Center Forum 2013 Fall Edition będzie Mikael Andersson, który jest odpowiedzialny za rozwój sieci KappAhl na terenie Finlandii, Polski i Czech.

KappAhl to założona w 1953 roku, sieć sklepów odzieżowych obecnie posiadająca ponad 400 sklepów w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce i Czechach. KappAhl oferuje odzież w przystępnych cenach dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Wszystkie ubrania tworzą projektanci firmowi. KappAhl to pierwsza sieć sklepów odzieżowych na świecie, która już w 1999 roku uzyskała certyfikat ekologiczny.

W roku rozliczeniowym 2011/2012 obroty firmy KappAhl osiągnęły prawie 4,6 miliarda koron. Firma KappAhl jest notowana na sztokholmskiej giełdzie Nasdaq OMX.

Salony KappAhl w Polsce zlokalizowane są w centrach handlowych większości dużych i średnich miast. Spółka otwiera sklepy o powierzchni minimum 700 mkw. Obecnie w ramach sieci funkcjonują 53 sklepy. KappAhl zamierza rozwijać sprzedaż poprzez sklep internetowy. Obecnie taka forma sprzedaży jest testowana na rynku szwedzkim.

Od jesieni KappAhl wprowadzi nowy, łatwiejszy sposób zakupów w dziale męskim, oferując dopasowany asortyment i lepszą aranżację działu. – Chcemy przyciągnąć więcej mężczyzn do KappAhl. Dlatego zapytaliśmy ich, w jaki sposób chcieliby dokonywać zakupów. Bazując na uzyskanych odpowiedziach przygotowaliśmy obecny asortyment oraz wygląd działu męskiego – mówi Carina Ladow, dyrektor ds. asortymentu i projektowania KappAhl.

Więcej informacji na temat Forum znajduje się tutaj.