Salon Gabor
Salon Gabor

28 sierpnia 2013 roku w bydgoskiej galerii handlowej został otwarty salon obuwniczej marki Gabor. Na jego potrzeby wynajęte zostało blisko 150 mkw. powierzchni.

Jest to pierwszy sklep tej marki w mieście oraz województwie kujawsko-pomorskim.

Firma Gabor została założona w Strzelcach Opolskich przez niemieckiego rzemieślnika Piusa Gabora w 1919 roku. Po 1945 r. synowie założyciela przenieśli ją do Niemiec. To jedna z najbardziej znanych marek obuwniczych w Europie. W jej butach chodziła Marylin Monroe, Marlon Brando, Beatlesi, a Audrey Hepburn grała w nich w „Śniadaniu u Tiffaniego”.

Za wynajem powierzchni marce Gabor odpowiada BOIG.

W Polsce dystrybutorem obuwia marki Gabor jest spółka Intermax sp. z o.o. Firma Intermax, z siedzibą w Grudziądzu, funkcjonująca na rynku już od ponad 10 lat, jest poza marką Gabor także jedynym w Polsce dystrybutorem sieci camel active oraz Bugatti.

Obecnie w Polsce działa 12 salonów Gabor. W tym 7 w outletach ( Ptak Outlet, Fashion Hause Sosnowiec, Fashion House Piaseczno, Fashion House Gdańsk, Factory Outlet Wrocław, Outlet Park Szczecin, Factory Kraków ) oraz 5 w centrach i galeriach handlowych ( CH Klif Gdynia, Galeria Łódzka, Galeria Bałtycka w Gdańsku, Galeria Dominikańska we Wrocławiu oraz w rzeszowskim Millenium Hall ). Poza salonami stacjonarnymi spółka prowadzi także sprzedaż w sklepie internetowym.